Gazul nu il mai atrage pe "Profesor"! Cristi Pustai REFUZA revenirea la Medias: "Este exclus!"
![Gazul nu il mai atrage pe Profesor ! Cristi Pustai REFUZA revenirea la Medias: Este exclus! Cristi Pustai Dunarea Calarasi Gaz Metan Medias Liga 1 liga 2](https://res.sport.ro/assets/sport/2020/07/17/image_galleries/704883/gazul-nu-il-mai-atrage-pe-profesor-cristi-pustai-refuza-revenirea-la-medias-este-exclus_size6.jpg)
Cristi Pustai a refuzat sa revina la Gaz Metan Medias, unde era dorit in rolul de presedinte.
Gaz Metan Medias a ramas fara presedintele Ioan Marginean, care a fost indepartat in urma multiplelor scandaluri interne in care a fost implicat, iar clubul cauta acum un nou ocupant al acestei functii. Desi parea sigura venirea lui Valentin Iordanescu, fratele lui Edward nu a mai ajuns la gruparea din ardeal, iar oficialii Gazului s-au orientat catre fostul antrenor al echipei, Cristi Pustai.
Acesta o pregateste pe Dunarea Calarasi de la inceputul sezonului si Gazul a considerat ca ar fi tentat de o revenire la echipa la care a debutat in antrenorat, mai ales ca aceasta participa in play-off-ul Ligii 1. Dunarea Calarasi se afla in pauza competitionala, dupa ce nu a prins un loc in play-off-ul din Liga 2, insa Pustai prefera sa ramana acolo!
"Nu plec de la Calarasi. Exclus! Suntem in perioada de pregatire si ne-am dori un cantonament, posibil in tara. Va fi greu cu meciurile de verificare, dar ne vom descurca. Avem cativa jucatori pe care ii testam", a spus Pustai pentru pagina oficiala de Facebook a clubului sau.
Inca nu se stie cine va deveni presedintele clubului medisan, dar refuzul lui Pustai poate sa redeschida discutia despre Iordanescu!
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News