Final fantastic in UTA - Sepsi! Fofana a intrat in poarta dupa eliminarea lui Niczuly si a scos tot. Bine, de fapt un sut...:)
![Final fantastic in UTA - Sepsi! Fofana a intrat in poarta dupa eliminarea lui Niczuly si a scos tot. Bine, de fapt un sut...:) sepsi boubacar fofana uta](https://res.sport.ro/assets/sport/2021/04/04/image_galleries/722665/final-fantastic-in-uta-sepsi-fofana-a-intrat-in-poarta-dupa-eliminarea-lui-niczuly-si-a-scos-tot-bine_15_size6.png)
Scapat singur cu Niczuly in minutul 87, Buhacianu a scos eliminare la portarul lui Sepsi.
Pentru ultimele minute ale jocului si in prelungiri, goalkeeper la echipa din Sf. Gheorghe a fost Boubacar Fofana! :) Mijlocasul senegalez a facut tot posibilul sa se achite de sarcini si a avut si o interventie la un sut trimis pe mijlocul portii. Fofana a respins in fata, apoi a urmarit pentru a se asigura ca balonul nu ajunge la Adi Petre, aflat in apropiere.
Cu Fofana in poarta, Sepsi a avut o sansa uriasa de gol. Petrila a tras in bara de la marginea careului. Mingea n-a intrat in niciuna dintre porti pe final si tabela a ramas la 2-0.
Faza la care Sepsi a ramas in 10:
Bara lui Petrila:
Evenimentele meciului de la Arad:
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News