FCSB - COLTEA BRASOV 7-0 VIDEO | Echipa lui Andone s-a dezlantuit dupa pauza! Portarul lui Coltea, aproape de un golazo din lovitura libera! Vezi golurile

FCSB SC Coltea Brasov Superliga FCSB - COLTEA BRASOV 1-0
Data publicarii: Sambata 22 Iunie 2019, 15:03
Data actualizarii: Sambata 22 Iunie 2019, 19:43

FCSB 7-0 CS COLTEA

FINAL! FCSB castiga fara mari emotii prima partida amicala a acestei veri. Intrarile lui Tanase si Nita de dupa pauza au inviorat jocul ofensiv al echipei lui Bogdan Andone, aflat la primul meci pe banca echipei.

• FCSB - COLTEA BRASOV, LIVE VIDEO 17:30 | Primul meci al lui Andone pe banca FCSB

Min 85. GOL FCSB! Nita reuseste dubla dupa ce a scapat singur cu portarul si a reusit sa-l lobeze.

Min 74. GOL FCSB! Adrian Nita inscrie si el, din penalty

Min 62. GOL FCSB! Pustii lui Andone fac spectacol! Adrian Nita, jucator nascut in 2003 (cel mai tanar fotbalist din lotul FCSB-ului) a driblat 3 adversari si a trimis ideal pentru Ion Robert care a pacalit un adversar si a inscris simplu.

Min 54. GOL FCSB! Tanase pacaleste apararea celor de la Coltea cu o lovitura libera batuta rapid iar Hora inscrie din careu.

Min 50. GOL FCSB! Tanase, intrat la pauza, inscrie din penalty

Min 45. GOL FCSB! Oaida inscrie la primul sau meci in tricoul FCSB-ului cu o lovitura de cap din careu.

Min 20. Prima oportunitate pentru cei de la Coltea dupa o lovitura libera batuta de portarul echipei! Acesta trimite superb, peste zid, insa mingea loveste transversala!

Min 1. GOL FCSB! Ianis Stoica scapa singur cu portarul si trimite imparabil.

Incepe partida!

Iata echipa de start a lui Bogdan Andone la meciul de debut:

Balgradean - Belu, Balasa, Ardelean, Morais, Popescu, Pintilii, Oaida, Stoica, Dumitru, Horsia

Stelistii sunt in cantonament la Brasov, unde azi vor juca primul meci amical din perioada de pregatire. Testul va avea loc la Tarlungeni, iar in fata FCSB va fi echipa de liga a 4-a Celta Brasov.

Fanii pot asista gratuit la meci in tribunele stadionului. Meciul va fi transmis LIVE VIDEO de canalul de Youtube al FCSB.

FCSB - Celta Brasov e primul meci cu Bogdan Andone principal pentru stelisti. Pentru ros-albastri urmeaza partide cu SR Brasov, marti, si cu Viitorul, vineri.