"Două lucruri sunt de spus". Remarcile lui Flavius Stoican după înfrângerea la limită cu Rapid

Flavius Stoican CS Mioveni Rapid Superliga Superliga
Data publicarii: Duminica 18 Septembrie 2022, 00:29
Data actualizarii: Duminica 18 Septembrie 2022, 00:32

Rapid Bucureşti a învins-o la limită pe CS Mioveni, scor 2-1, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 11-a a Superligii din România.

CS Mioveni a deschis scorul prin fundaşul Adrian Scarlatache (minutul 23), în urma unui corner, dar a rămas în zece oameni în minutul 34, când Vlad Pop a primit al doilea cartonaş galben. Rapid a egalat la scurt timp, prin Antonio Sefer (minutul 39).

Echipa antrenată de Adrian Mutu a marcat golul victoriei pe final, prin atacantul olandez Kevin Luckassen (minutul 87), la primul său meci pentru Rapid, după ce Cristian Săpunaru a trimis în bară.

Cum a comentat Flavius Stoican eșecul de pe Giulești

"Două lucruri sunt de spus. Aș vrea să felicit echipa gazdă, pentru că a luat 3 puncte. Dar, în primul rând, aș vrea să-i felicit pe acești băieți care au alergat, au muncit în 10 oameni. Ar fi fost frumos un punct pentru moral, dar sunt mulțumit că am în echipă jucători care sunt determinați să iasă din această situație, să alerge până la epuizare. Au crezut în șansa lor. Vreau să creadă că se poate, că o să fie din ce în ce mai buni.

Atmosfera din Giulești e senzațională, au un public care îi împinge de la spate, sunt admirabili suporterii", a declarat Flavius Stoican, tehnicianul celor de la CS Mioveni, la finalul partidei.