Darius Olaru a explicat motivul jocului slab făcut de FCSB + jucătorul de la lider care "poate mai mult"

FCSB Darius Olaru Sepsi OSK Superliga Superliga Darius Olaru
Data publicarii: Duminica 11 Februarie 2024, 23:24
Data actualizarii: Duminica 11 Februarie 2024, 23:23

FCSB a obținut o victorie la limită, scor 1-0, pe teren propriu, împotriva celor de la Sepsi OSK, în etapa a 25-a din Superliga României.

Căpitanul celor de la FCSB a dezvăluit că mai mulți jucători de la lider se confruntă cu probleme medicale, fiind afectați de viroze respiratorii, acesta fiind motivul pentru care Florinel Coman a fost schimbat la pauză.

"Rămânem doar cu punctele, pentru că jocul nu a fost foarte bun. Avem și noi circumstanțele noastre, pentru că mulți suntem răciți. Am avut două șanse foarte bune să închidem meciul. Ne bucurăm că, în final, am reușit să câștigăm.

Problemele medicale și-au pus amprenta. În tipul acesta de meciuri se văd caracterele, trebuia să-l câștigăm și am făcut-o.

Lui Coman încă nu i-a trecut, va fi bine la meciul viitor. Știm că ne așteaptă un meci dificil (n.r. - cu U Cluj), joacă bine acasă.

(n.r. - Andrea Compagno) Era un jucător și o persoană foarte bună, un profesionist. Cred că erau momente în care ne putea ajuta mai mult, în acest sezon. Uneori se simte lipsa lui, era bătăios, alerga foarte mult, ținea de minge. La sfârșit o să-i ținem o medalie de campion. Miculescu poate mult mai mult și o va demonstra", a declarat Darius Olaru la finalul partidei.

FCSB - Sepsi OSK s-a încheiat 1-0

Alexandru Băluță a deschis scorul în minutul 16 al meciului, după ce l-a întins serios pe Ronald Niczuly, portarul celor de la Sepsi OSK, cu un șut elegant la colțul lung, din interiorul careului.

În urma victoriei, FCSB rămâne în vârful clasamentului cu 54 de puncte. 16 victorii, șase rezultate de egalitate și trei înfrângeri și-au notat vicecampionii până în clipa de față, după 25 de etape.

De cealaltă parte, Sepsi OSK a irosit șansa de a trece pe loc de play-off și a rămas pe locul șapte cu 33 de puncte. Trupa lui Bernd Storck a dobândit nouă victorii, șase remize și 10 eșecuri până acum.