Becali se pregatea sa ofere 1 milion de euro pe el, insa acum poate veni gratis! Florin Stefan si-a reziliat contractul cu Sepsi
![Becali se pregatea sa ofere 1 milion de euro pe el, insa acum poate veni gratis! Florin Stefan si-a reziliat contractul cu Sepsi Sepsi OSK Echipa nationala U21 FCSB Florin Stefan Gigi Becali](https://res.sport.ro/assets/sport/2019/07/08/image_galleries/683022/isi-ia-gandul-becali-si-de-la-florin-stefan-anunt-de-ultima-ora-in-privinta-jucatorului-de-la-sepsi-cine_1_size6.jpg)
Sepsi OSK a anuntat oficial ca s-a despartit de Florin Stefan.
Juctorul de 25 de ani, cotat de Transfermarkt la 1 milion de euro este un membru al nationalei U21 care facea spectacol la Campionatul European din 2019. Dupa acel turneu, Gigi Becali a declarat constant ca isi doreste sa il aduca la FCSB.
De altfel, Becali a facut mai multe oferte pentru el, cea mai mare in valoare de 1 milion de euro, insa covasnenii au refuzat.
Sepsi s-a despartit de mai multi jucatori in ultimele 24 de ore. Simone Rapp, Rachid Bouhenna sau Bryan Nouvier au plecat deja de la echipa, desi pana la finalul playoff-ului mai sunt 3 etape.
Florin Stefan a evoluat in 20 de meciuri in acest sezon si a oferit doua pase de gol. Are o selectie in nationala mare. In 2019 era titular intr-un duel cu Malta, jucat la Ploiesti, castigat de Romania cu 1-0.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News