Rapid traieste si este la un singur punct de salvare, Ceahlaul e matematic retrogradata: Ceahlaul 0-1 Rapid! Sumudica, a treia victorie consecutiva la Astra

21:40 09 May

FINAL! Petrolul castiga cu 1-0 in fata lui U Cluj dupa reusita lui Ipsa.

20:57 09 May

MIN 53: GOL PETROLUL! Ipsa deschide scorul dupa o gafa uriasa a lui Veselovsky!

20:34 09 May

PAUZA la Ploiesti. 0-0 dupa o prima repriza destul de slaba. Clujenii au avut ocaziile clare de a marca!

19:53 09 May

MIN 5: Doua ocazii mari de gol pana acum pentru U Cluj. Jovanovic a ratat-o pe cea mai mare, din fata portarului!

19:45 09 May

INCEPE meciul la Ploiesti. Sunt cateva mii de suporteri pe stadion, atmosfera este incinsa pe OZN Arena.

19:23 09 May

19:45 Patrolul - U Cluj. Echipele de start:

Petrolul: Pecanha, Alcenat, Ipsa, Satli, Peteleu, Filip, Marinescu, Nepomuceno, Tchite, Astafei, Tamuz

U Cluj: Veselovsky, Jovanovic, Skvorc, Munteanu, Bambara, Cristocea, Neag, Viveiros, Morar, Mengolo, Ceppelini

Teja si Sinescu debuteaza pe banca ploiestenilor dupa plecarea luI Rednic!

19:00 09 May

FINAL: Craiova 0-1 Poli Iasi. Craiova ajunge la 6 meciuri la rand fara victorie, dupa ce au avut 19 meciuri la rand fara infrangere. Iasiul se salveaza matematic de la retrogradare.

18:41 09 May

Min 78: 1-0 IASI! Cretu recupereaza o minge la 30 de metri de poarta dupa o gafa a oltenilor si il executa pe Balgradean.

16:58 09 May

ACUM LIVE: CSU Craiova 0-0 Poli Iasi

23:47 08 May

Mircea Rednic: "N-am facut nimic pentru victoria asta, eu nu sunt Sumudica sau Multescu sa fac minuni in doua zile" DETALII AICI

22:59 08 May

Gica Hagi: "Sunt multumit pana la urma de meciul pe care l-am facut impotriva unui adversar puternic, o echipa de mare traditie. Sunt perioade si perioade in viata unei echipe. Nu cred ca a contat penalty-ul ratat de noi. Stiam ca Dinamo, de la mijloc in sus, este o echipa foarte periculoasa."

22:55 08 May

Meciurile de sambata:
17:00 Craiova - Iasi
19:45 Petrolul - U Cluj

Rezultat final: Viitorul 0-2 Dinamo

Rednic revine cu victorie si ii aduce lui Dinamo primul succes in fata echipei lui Hagi. Viitorul a avut sansa de a deschide scorul in minutul 49, dar golgheterul Mitrea a irosit o lovitura de la 11 metri.

Capitanul Alexe ('64) si apoi Bunoza ('70) au inscris cele doua goluri ale partidei. Ianis Hagi a ratat o sansa mare de gol cu un minut inainte de final.

In urma acestui rezultat, Dinamo a urcat peste Viitorul in clasament, pana pe locul 7.

22:47 08 May

Min 89 - Ianis Hagi are o sansa uriasa de gol, la capatul unei actiuni pornite tot de la el. Hagi Jr. a reluat cu capul din 6 metri, mingea a fost respinsa cu piciorul de Marc.

22:30 08 May

Min 73 - Ianis Hagi intra pe teren in locul lui Gavra

22:27 08 May

Min 70 - GOOOOOL Dinamo / Bunoza suteaza puternic de la 40 de metri, din lovitura libera, mingea prinde pamantul chiar in fata portii si il pacaleste pe Albut

22:21 08 May

Min 64 - GOOOOOOL Dinamo / Faza superba a dinamovistilor plecata de la Elhamed, pasa excelenta, din prima, a lui Marius Niculae, apoi reluare perfecta a lui Alexe, in vinclu, fara nicio speranta pentru Albut.

22:07 08 May

Min 49 - Mitrea a ratat un penalty! Golgheterul Ligii I avea procentaj 100% la lovituri de la 11 metri, 10 din 10.

Istvan Kovacs a dat lovitura de la 11 metri pentru Viitorul dupa un fault comis de Marc asupra lui Romario Benzar.

21:58 08 May

0-0 scorul la pauza intre Viitorul si Dinamo. Inceput de meci alert, cu cateva ocazii importante la poarta lui Albut, apoi ritmul jocului a scazut dupa minutul 30. Viitorul are nevoie de victorie pentru a ramane cu sanse in cursa pentru Europa League.

21:32 08 May

Omul care vede dincolo de aparente :)

AER: Trimisul lui Chelsea a venit sa il vada pe Rednic, vor sa-l ia antrenor in locul lui Mourinho
21:20 08 May

Min 20 - Cea mai mare ocazie de pana acum ii apartine lui Elhamed, al caruit sut din unghi este respins in corner de Albut.

21:13 08 May

Un scouter de la Chelsea urmareste din tribune partida de la Chiajna, anunta DolceSport, care precizeaza ca acesta a venit in Romania sa-i vada pe Manea si Rotariu.

21:11 08 May

Min 12 - Rednic este fortat sa faca prima schimbare, dupa ce Nedelcearu s-a accidentat la coapsa. Cristescu ii ia locul pe teren.

20:58 08 May

Marius Alexe este capitanul lui Dinamo in aceasta seara.

20:38 08 May

21:00 Viitorul - Dinamo

Viitorul: Albut - Manea, Hodorogea, Tiru, Mitrea - Benzar, Daminuta, Pana - Nicolita, Gavra, Mitrita
Rezerve: Buzbuchi, Tanase, Nedelcu, Marin, Ianis Hagi, Nikolov, Henrique

Dinamo: Marc - Fai, Marc, Bunoza, Filip - Elhamed, Nedelcearu - Rotariu, Alexe, Grozav - Bilinski
Rezerve: Naumovski, Cristescu, Serginho, Serban, Lazar, Grigore, M. Niculae

Arbitri: Istvan Kovacs / Miclos Nagy, Adrian Popescu

19:10 08 May

Pandurii 2-0 FC Brasov

Min 78 - GOOL Pandurii! MIhai Roman face 2-0 dupa ce il executa pe Iacob cu un sut din 10 metri. Atacantul gazdelor a primit o pasa excelenta in centrul careului

Min 30 - GOOL Pandurii! Paul Anton deschide scorul la Targu Jiu, iar gazdele au in acest moment 38 de puncte, indepartandu-se de zona rosie. Brasovul tremura insa pentru locul 12