Andrei Vlad, fără replică! Omoh a șutat ca din tun și l-a făcut pe Ionuț Chirilă să zâmbească

Andrei Vlad FCSB FCSB - Academica Omoh Superliga Andrei Vlad
Data publicarii: Sambata 25 Septembrie 2021, 21:58
Data actualizarii: Sambata 25 Septembrie 2021, 22:05

Nigerianul Omoh a înscris printr-un șut devastator pentru a reduce din diferență, până la pauză. FCSB - Academica e primul meci în campionat pentru antrenorul oaspeților, Ionuț Chirilă.

La 2-0 pentru FCSB în meciul cu Academica, pe Național Arena, sâmbătă seara, vicecampionii s-au relaxat și, pe finalul primului act, trupa lui Ionuț Chirilă a redus din diferență printr-un gol spectaculos.

FCSB - Academica, meci cu faze spectaculoase

Olaru a vrut a pasat direct la adversar din propria jumătate, iar atacantul Clinceniului, nigerianul Omoh, a primit rapid mingea, s-a întors spre poarta lui Vlad și de la circa 25 de metri a șutat devastatoar în vinclul porții lui Andrei Vlad, puțin avansat.

• Andrei Vlad

La reluare s-a văzut cum mingea a fost deviată de Șut, însă reușita fotbalistului de la Academica a fost și una estetică, dar și una care reaprins la pauză speranțele formației de pe ultimul loc al Ligii 1.

"Cu șansă golul pentru că a fost deviat", a spus Ilie Dumitrescu, la pauză, într-o intervenție la Digi Sport.