"Am avut o discuție cu băieții". Cum a reușit Toni Petrea să-i remonteze pe jucătorii lui FCSB după o prima repriză slabă

Toni Petrea FCSB Superliga
Data publicarii: Duminica 21 Noiembrie 2021, 22:59
Data actualizarii: Duminica 21 Noiembrie 2021, 23:06

FCSB s-a impus cu 3-1 în fața echipei FC Botoșani, duminică seara, pe Arena Națională, într-un meci din etapa a 16-a a Ligii 1.

Început bun pentru Toni Petrea la primul meci pe banca FCSB-ului, iar roș-albaștrii rămân la opt puncte de campioana CFR, lider în clasament.

Toni Petrea a mutat decisiv. Intrarea lui Constantin Budescu a impulsionat jocul gazdelor și, pe fondul căderii fizice a oaspeților, Tănase și colegii săi au dat lovitură după lovitură.

La finalul partidei, noul tehnician al celor de la FCSB a vorbit despre prima victorie obținută de echipa sa, dar și despre lupta pentru titlu.

"A fost greu, foarte greu. O primă repriză în care am pus presiune pe adversar, am recuperat multe mingi, dar nu ne-am creat situații clare. Am primit gol la singura fază, ne-a cam amețit puțin.

La pauză am avut o discuție cu băieții, le-am spus ce îmi doresc, iar în a doua repriză am pus și mai multă presiune și am avut un final incendiar. În prima repriză nu am găsit soluțiile potrivite la momentul potrivit, ne-am complicat în anumite momente.", a declarat Toni Petrea la DigiSport.