SHOW pe OZN Arena! Hamza, super golgheter in Liga I! Petrolul 5-0 Ceahlaul! Se bate Rednic la cupele europene?

Petrolul Ploiesti Ceahlaul Piatra Neamt Superliga
SPORT.RO
Data publicarii: Sambata 21 Iulie 2012, 21:15
Data actualizarii: Sambata 21 Iulie 2012, 23:40
INTRA SI COMENTEAZA: Ce sanse are Petrolul la Cupele Europene?

Echipele de start
Petrolul: Bornescu - Achim, Szukała, Galamaz, Guilherme - Boudjemaa, Mustivar, M. Cristescu, Ad.Cristea - Grozav, Hamza

Antrenor: Mircea Rednic

Ceahlaul: Jovic - Tepes, Ichim, Cazan, Druga - Badescu, Monroy, Onciu Stana - Golubovic, Gafita

Antrenor: Costel Enache
________________________

Mircea Rednic a declarat imediat dupa meci: "Am castigat un meci, acum avem cu Vaslui - o echipa puternica cu multa experienta si ne va fi greu. Ii felicit pe jucatori, au facut un meci bun. Si pe suporteri pentru atmosfera, daca se juca de la 8 era plin. Mustivar s-a accidentat, sunt ingrijorat de starea lui. Imi pare bine pentru Hamza, a avut situatii, putea sa dea 5-6 goluri. Dar Ceahlaul a fost un adversar modest.

Mai facem 2-3 transferuri, nu stiu daca sunt jucatori mai buni decat cei pe care ii am deja. Eu nu am titulari, s-ar putea sa fac 2-3 modificari la meciul urmator. E important sa avem concurenta. Oricum, mi-a placut mult azi, bravo lor"

________________________
 
LIVE TEXT:

FINAL! Perolul e pe primul loc in Liga I dupa 5-0 cu Ceahlaul! Hamza s-a anuntat deja ca viitor golgheter cu trei reusite in aceasta seara.
Min 85: GOOOOL PETROLUL! Szukala inscrie cu capul din cadere de la 6 metri!
Min 78: Se fac valuri pe Ozn Arena. Petrolul a inceput perfect acest sezon!
Min 76: Iese Mustivar, intra Cojocnean.
Min 75: Ceahlaul, aproape de gol prin Vitelaru, care a reluat pe langa din 6 metri!
Min 74: GOOOOL PETROLUL! INCREDIBIL! Hamza inscrie din nou din pasa lui Grozav! Francezul reia superb peste portar din 11 metri!
Min 71: Szukala faulteaza dur la centrul terenului si vede galben!
Min 70: Marinescu dribleaza superb in careu si suteaza, dar in bratele portarului!
Min 69: Marinescu centreaza in careu de pe stanga, Oprita reia cu capul in blocaj iar mingea iese in corner!
Min 68: Daniel Oprita intra in locul lui Boudjemaa.
Min 56: Constantinescu intra in locul lui Gafita la Ceahlaul.
Min 53: Laurentiu Marinescu intra in locul lui Cristescu.
Min 48: GOOOOL PETROLUL! Grozav scapa in careu si inscrie cu un sut pe jos la coltul lung!
Min 46: Andrei Vitelaru intra la oaspeti in locul lui Druga.

PAUZA. Petrolul conduce dupa dubla lui Hamza.
Min 39: Stana trimite in bratele lui Bornescu din lovitura libera. In urma cu 5 minute a facut la fel.
Min 38: Cristescu vede si el galben!
Min 36: Hamza scapa singur in careu, sutul sau se duce pe langa poarta!
Min 30: Boudjemaa patrunde super pe dreapta, il gaseste singur pe Hamza in careu, insa acesta trage direct in portarul Jovic!
Min 19: Mustivar vede primul cartonas galben al meciului.
Min 17: GOOOL PETROLUL!!! Hamza reia in poarta cu capul de la 6 metri o centrare perfecta trimisa de Adrian Cristea din corner!
Min 14: Hamza e de neoprit! Atacantul petrolist a preluat superb pe piept in careu si a sutat din voleu putin peste poarta!
Min 13: GOOOOL PETROLUL!!! Hamza scapa la 11 metri dupa pasa lui Grozav si inscrie pe langa portar!
Min 11: Hamza, in careu, suteaza la coltul scurt, Jovic respinge in corner!
Min 9: Contra a Ceahlaului, Monroy centreaza in careu pentru Golubovic, acesta incearca o reluare pe spate, insa il loveste cu gheata in cap pe Szukala!
Min 8: Atac rapid al Petrolului, Grozav suteaza de la marginea careului, dar o face slab si direct in bratele lui Jovic!
Min 6: Ocazie si pentru Ceahlaul! Bornesc deviaza greu in corner un sut superb al lui Stana de la 25 de metri!
Min 4: Ceahlaul se sufoca pe OZN Arena, acolo unde cei 10.000 de fani fac o atmosfera incendiara! Cristescu reia putin pe langa din careu!
Min 2: Petrolul incepe tare! Hamza cade in careu si cere penalty, dar nu se da nimic.
Min 1: Incepe meciul cu Petrolul in atac!

Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!