Elina Svitolina, parcurs excelent la Jocurile Olimpice, imediat după nuntă. Care sunt semifinalele turneului olimpic

Elina Svitolina Jocurile Olimpice Tokyo 2021 Tenis Jocurile Olimpice Tenis WTA Jocurile Olimpice Ea este cea mai sexy fana a Ucrainei si muza victoriilor la EURO 2020: imaginea prin care Elina Svitolina a aprins internetul cu ocazia meciului Ucraina vs. Suedia
Marcu Czentye
Data publicarii: Miercuri 28 Iulie 2021, 11:34
Data actualizarii: Miercuri 28 Iulie 2021, 13:08

S-a stabilit careul de ași ai turneului individual feminin de tenis de la Tokyo.

Elina Svitolina a devenit prima jucătoare calificată în semifinalele turneului olimpic de tenis de la Tokyo, după ce a eliminat-o pe Camila Giorgi din Italia fără să piardă set, scor 6-4, 6-4 după 90 de minute de joc.

Cu o medalie asigurată în caz de victorie, Elina Svitolina, cunoscută și ca Elina Monfils, după nunta care a avut loc în urmă cu o săptămână se va duela cu sportiva din Republica Cehă, Marketa Vondrousova, care a profitat de abandonul spanioloaicei Paula Badosa la scorul de 6-3 în sferturi.

• Ea este cea mai sexy fana a Ucrainei si muza victoriilor la EURO 2020: imaginea prin care Elina Svitolina a aprins internetul cu ocazia meciului Ucraina vs. Suedia

Turneul olimpic de tenis de la Tokyo va da medaliate în premieră

Indiferent de numele învingătoarei, semifinala Svitolina - Vondrousova promite o medaliată în premieră în proba de simplu a tenisului feminin.

Același lucru este valabil pentru semifinala jumătății superioare de tablou, în care Elena Rybakina va primi replica Belindei Bencic.