"La ce te holbezi?". Jose Mourinho, implicat într-un nou scandal la finalul derby-ului pierdut în fața lui Lazio Roma

Jose Mourinho AS Roma Lazio Roma Serie A Italia
Data publicarii: Marti 21 Martie 2023, 16:47
Data actualizarii: Marti 21 Martie 2023, 16:58

Lazio Roma a învins la limită, cu scorul de 1-0, pe AS Roma, duminică seara pe Stadio Olimpco, într-un meci din etapa a 27-a din Serie A.

Primul Derby della Capitale din 2023 a fost decis de golul marcat de Mattia Zaccagni, în minutul 65. AS Roma a evoluat în zece jucători din minutul 31, după eliminarea lui fundaşului Roger Ibanez. În prelungirile reprizei secunde, arbitrul a mai eliminat câte un jucător de la fiecare echipă.

În urma acestui succes, Lazio Roma a urcat pe locul secund în clasament, profitând de eşecul suferit de Inter Milano pe teren propriu în faţa lui Juventus Torino (scor 0-1), în celălalt derby al rundei a 27-a din Serie A.

Jose Mourinho, protagonistul unui nou scandal

Suspendat pentru confruntarea cu Lazio Roma, tehnicianul portughez a mers la vestiare la finalul partidei, pentru a vorbi cu jucătorii, moment în care a avut loc o fază tensionată.