FOTO Debut de poveste la AC Milan! Reacția emoționantă a părinților lui Jan-Carlo Simic, după ce a marcat în primul meci la seniori

Jan-Carlo Simic AC Milan Serie A Italia
Data publicarii: Duminica 17 Decembrie 2023, 16:25
Data actualizarii: Duminica 17 Decembrie 2023, 16:31

AC Milan și Monza s-au confruntat în etapa a 16-a din Serie A, gazdele obținând o victorie importantă.

Formația antrenată de Stefano Pioli s-a impus cu scorul de 3-0, golurile fiind reușite de Tijjani Reijnders, Jan-Carlo Simic și Noah Okafor.

Debut de poveste pentru noul star al lui AC Milan

Jan-Carlo Simic a avut un debut spectaculos în Serie A. Introdus pe teren în minutul 24, după accidentarea lui Pobega, sârbul de 18 ani a reușit să marcheze în minutul 41, din pasa lui Leao.

Pe rețelele de socializare au apărut imagini cu părinții fotbalistului, cu lacrimi în ochi după golul fiului lor. Jan-Carlo Simic joacă titular în echipa de tineret a lui AC Milan, având un gol și un assist în acest sezon.

În urma acestui rezultat, AC Milan se menține pe locul trei în Serie A, la șase puncte în urma liderului Inter, care are un meci mai puțin disputat.