Mkhitaryan cfr Europa League roma Italia CFR trebuie sa se teama de el! Mkhitaryan a inscris ieri golul etapei pentru AS Roma! Executia de pe alta planeta a jucatorului armean
Data publicarii: Luni 23 Noiembrie 2020, 13:59
Data actualizarii: Marti 24 Noiembrie 2020, 15:26

AS Roma s-a impus cu 3-0, pe teren propriu, impotriva Parmei, intr-un meci din etapa a opta din Serie A.

Henrikh Mkhitaryan si-a confirmat forma buna si a inscris doua goluri in poarta Parmei. Una dintre reusite a fost de generic si candideaza fara probleme la cel mai frumos gol al etapei.

Borja Mayoral a deschis scorul pentru "romani" in minutul 28. Atacantul imprumutat de la Real Madrid si-a trecut astfel in cont prima reusita din campionatul italian. In minutul 32, Mkhitaryan a expediat o bomba din voleu, de la mare distanta, si a dublat avantajul gazdelor pe tabela.

8 minute mai tarziu, jucatorul armean a facut dubla si a ajuns la 6 goluri marcate in acest sezon

Dupa acest meci, AS Roma a ramas pe locul 3 in campionatul italian, cu 17 puncte. CFR Cluj va juca pe teren propriu, in grupele Europa League, impotriva italienilor, joi, 26 noiembrie, de la ora 22:00. In tur Roma i-a zdrobit pe ardeleni cu 5-0.