"Tigroiacele" si-au aflat adversara din sferturile Ligii Campionilor! Dubla dificila pentru CSM Bucuresti! Cu cine se dueleaza

Tigroiacele CSM Bucuresti Final Four Liga Campionilor Mets Handbal "Tigroiacele" si-au aflat adversara din sferturile Ligii Campionilor! Dubla dificila pentru CSM Bucuresti! Cu cine se dueleaza
Data publicarii: Duminica 10 Martie 2019, 18:45
Data actualizarii: Duminica 10 Martie 2019, 18:47

CSM Bucuresti a incheiat grupa principala pe locul 4.

CSM Bucuresti a facut doar egal cu Thuringer pe teren propriu, iar Ferencvaros s-a impus in meciul cu Krim, scor 31-27. Astfel, campioana Romaniei incheie grupa a II-a principala pe locul 4.

Conform regulamentului, CSM Bucuresti va juca contra liderului din grupa I, loc ocupat in acest moment de formatia franceza Mets. Chiar daca in aceasta grupa se mai joaca meciurile Brest-Buducnost si Copenhaga-Mets, rezultatele nu vor influenta clasamentul final.

Primul meci din sferturile Ligii Campionilor va avea loc la Bucuresti intre 5-7 aprilie, iar returul din Franta o saptamana mai tarziu. In editia precedenta, CSM a reusit sa o elimine pe Mets tot in sferturile competitiei.

Turneul Final Four va avea loc la Budapesta, intre 11-12 mai 2019.