Victorie pentru CSM Bucuresti in turul optimilor Champions League! Echipa lui Neagu, TRANSFORMATA dupa pauza! AICI sunt fazele din SCM Rm. Valcea 24-33 CSM Bucuresti

SCM Ramnicu Valcea CSM Bucuresti EHF Champions League Handbal SCM Ramnicu Valcea - CSM Bucuresti, LIVE TEXT de la 17:00 | Super DUEL in optimile Champions League! Neagu si Pintea, gata de spectacol intr-un meci istoric
Data publicarii: Sambata 06 Martie 2021, 15:22
Data actualizarii: Sambata 06 Martie 2021, 18:32

Urmarim si comentam impreuna meciul dintre SCM Ramnicu Valcea si CSM Bucuresti pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro.

SCM RM. VALCEA 24-33 CSM BUCURESTI

Min. 60: GOOOL CSM Bucuresti! Echipa lui Adi Vasile castiga detasat meciul din turul optimilor Champions League. Neagu &co s-au dezlantuit dupa pauza, in prima repriza meciul fiind extrem de echilibrat.

Min. 60: GOOOL CSM Bucuresti! Lazovic inscrie.

Min. 59: GOOOL CSM Bucuresti! Gol Cristina Neagu.

Min. 58: GOOOL SCM Rm. Valcea!

Min. 57: GOOOL SCM Rm. Valcea!

Min. 56: GOOOL CSM Bucuresti!

Min. 56: GOOOL CSM Bucuresti! Dembele marcheaza in poarta goala.

Min. 55: GOOOL CSM Bucuresti! Martin inscrie cu bolta.

Min. 54: GOOOL CSM Bucuresti! Gol Cristina Neagu de la 7 metri.

Min. 53: GOOOL SCM Rm. Valcea!

Min. 53: GOOOL CSM Bucuresti! Gol Cristina Neagu.

Min. 52: GOOOL SCM Rm. Valcea! Glibko reuseste al doilea gol, de la distanta.

Min. 50: GOOOL CSM Bucuresti! Moisa mareste avantajul bucurestencelor.

Min. 49: GOOOL SCM Rm. Valcea! Glibko inscrie primul sau gol din acest meci.

Min. 48: GOOOL CSM Bucuresti! Gol Cristina Neagu.

Min. 47: GOOOL SCM Rm. Valcea!

Min. 46: GOOOL CSM Bucuresti!

Min. 46: GOOOL CSM Bucuresti! Martin inscrie.

Min. 45: GOOOL SCM Rm. Valcea!

Min. 44: GOOOL SCM Rm. Valcea! Gonzalez il invinge pe portarul oaspetilor.

Min. 43: GOOOL CSM Bucuresti! Lazovic reuseste inca un gol frumos.

Min. 42: GOOOL SCM Rm. Valcea!

Min. 41: GOOOL CSM Bucuresti!

Min. 40: GOOOL CSM Bucuresti! Lazovic mareste avantajul oaspetilor.

Min. 38: GOOOL CSM Bucuresti! Dembele reuseste primul ei gol din acest meci.

Min. 38: GOOOL SCM Rm. Valcea!

Min. 37: GOOOL CSM Bucuresti! Gol Cristina Neagu.

Min. 37: GOOOL SCM Rm. Valcea! Gazdele inscriu de la 7 metri.

Min. 36: GOOOL CSM Bucuresti! Lazovic marcheaza dupa o pasa a lui Pintea.

Min. 36: GOOOL SCM Rm. Valcea! Gonzalez reuseste primul gol al gazdelor din repriza secunda.

Min. 35: GOOOL CSM Bucuresti!

Min. 34: GOOOL CSM Bucuresti! Lazovic inscrie primul gol al reprizei secunde.

Min. 30: GOOOL CSM Bucuresti! Martin inscrie ultimul gol al reprizei, iar CSM Bucuresti are avantaj minim pe tabela dupa prima jumatate de ora.

Min. 23: GOOOL SCM Rm. Valcea!

Min. 28: GOOOL CSM Bucuresti! Neagu o duce din nou in avantaj pe CSM.

Min. 24: GOOOL SCM Rm. Valcea! Florica restabileste egalitatea.

Min. 23: GOOOL CSM Bucuresti! Neagu mai inscrie inca o data de la 7 metri.

Min. 22: GOOOL CSM Bucuresti! Lazovic isi duce echipa in avantaj.

Min. 21: GOOOL CSM Bucuresti! Moisa egaleaza.

Min. 20: GOOOL SCM Rm. Valcea!

Min. 19: GOOOL CSM Bucuresti! Gol frumos Cristina Neagu.

Min. 17: GOOOL CSM Bucuresti! Pintea reuseste primul sau gol din aceasta partida.

Min. 16: GOOOL SCM Rm. Valcea! Florica dubleaza avantajul gazdelor.

Min. 15: GOOOL SCM Rm. Valcea!

Min. 15: GOOOL CSM Bucuresti! Gol Neagu de la 7 metri.

Min. 14: GOOOL SCM Rm. Valcea! Golul ii apartine lui Florica.

Min. 13: GOOOL SCM Rm. Valcea!

Min. 13: GOOOL CSM Bucuresti! Martin inscrie.

Min. 12: GOOOL CSM Bucuresti!

Min. 11: GOOOL SCM Rm. Valcea! Florica isi duce echipa in avantaj.

Min. 9: GOOOL CSM Bucuresti! Cristina Neagu reuseste primul gol al partidei si egaleaza.

Min. 7: GOOOL SCM Rm. Valcea! Liscevic marcheaza dintr-o lovitura de la 7 metri.

Min. 6: GOOOL CSM Bucuresti!

Min. 5: GOOOL SCM Rm. Valcea! Liscevic inscrie in poarta goala a bucurestencelor.

Min. 4: GOOOL SCM Rm. Valcea! Florica a egalat.

Min. 3: GOOOL CSM Bucuresti! Lazovic inscrie primul gol al partidei.

Min. 1: A inceput meciul.

Duel suta la suta romanesc in optimile Champions League! CSM Bucuresti si SCM Ramnicu Valcea se intalnesc in dubla mansa pentru a-si asigura un loc in sferturile competitiei. Este primul duel romanesc din istoria celei mai importante competitii intercluburi din lume.

CSM a invins-o pe Valcea in urma cu doua saptamani in campionat, 27-22, desi avea 9 jucatoare de baza absente. Valcea a castigat doar trei din ultimele 20 de meciuri cu CSM, insa au castigat Cupa si Supercupa Romaniei in septembrie, dupa ce s-au impus in fata echipei lui Neagu.

Cristina Neagu, fosta jucatoare la Valcea este golgheterul lui CSM si a doua cea mai buna marcatoare din Champions League din acest sezon cu 76 de goluri in noua meciuri.