Harry Kane a marcat o "dublă" pentru FC Bayern și a scris istorie în Bundesliga!

Harry Kane Bundesliga FC Bayern Germania Harry Kane
Data publicarii: Sambata 11 Noiembrie 2023, 19:34
Data actualizarii: Sambata 11 Noiembrie 2023, 19:33

FC Bayern Munchen - Heidenheim s-a încheiat 4-2.

„Bavarezii” au primit vizita lui Heidenheim pe „Allianz Arena” sâmbătă după-amiază, de la ora 16:30, în a 11-a rundă din primul eșalon al Germaniei.

Starul englez a înscris două goluri pentru FC Bayern în prima repriză. În minutele 14 și 44, Leroy Sane i-a pasat decisiv lui Harry Kane, care a scris istorie în Bundesliga.

• Atacantul a devenit primul jucător care a înscris 17 goluri în doar 11 meciuri disputate în campionatul Germaniei

Harry Kane are până acum 21 de goluri marcate pentru FC Bayern în toate competițiile - 17 reușite în Bundesliga, iar patru în grupele UEFA Champions League.

Sezonul trecut, fotbalistul a reușit în Premier League, la Tottenham Hotspur, după 38 de etape, să înscrie 30 de goluri și să ofere trei assist-uri, în 3408 minute.

FC Bayern - Heidenheim 4-2

Harry Kane a deschis scorul în minutul 14, din pasa lui Leroy Sane. Aceeași jucători, în aceeași formulă, au colaborat și la golul secund al „bavarezilor”, din minutul 44.

• În repriza secundă, Kleindienst a micșorat diferența în minutul 67, ca Beste să restabilească diferența în minutul 70

FC Bayern a turat însă motoarele pe final, iar Guerreiro (minutul 72) și Choupo-Moting (minutul 85) au adus victoria pentru „bavarezi”. Scorul a rămas 4-2 până la final.