Adrian Ursea Franta Nice Franta Adrian Ursea a debutat pe banca tennica a lui Nice! Cum s-a descurcat romanul la primul meci ca antrenor principal al francezilor
Data publicarii: Duminica 06 Decembrie 2020, 22:42
Data actualizarii: Luni 07 Decembrie 2020, 01:23

Nice a jucat impotriva lui Reims, scor 0-0, intr-un meci din etapa a 12-a a campionatului francez.

Clubul l-a concediat pe campionul mondial, Patrick Vieira, astfel ca Andrian Ursea a debutat ca antrenor principal in meciul de duminica. Nice a avut posesia jocului, 65 la suta, dar nu a reusit sa puna probleme la poarta adversa.

Totusi, echipa mai perculoasa a fost Reims. Dia Boulaye a trimis putin pe langa poarta in minutul 10. In minutul 52, Arber Zeneli a sutat puternic, dar executia lui a fost retinuta cu mare efort de Walter Benitez Ultima mare ocazie a apartinut tot lui Reims, cand Valon Berisha a batut bine o lovitura libera, dar mingea a trecut pe langa poarta.

Dupa acest rezultat de egalitate, Nice este pe locul 11 in clasament cu 18 puncte dupa 12 etape jucate.