„Rotaru căuta antrenor în minutul 83!” Petev, ca și plecat de la Universitatea Craiova?

Ivaylo Petev Bogdan Balanescu Mihai Rotaru Universitatea Craiova Fotbal intern Mihai Rotaru, patron Universitatea Craiova
Data publicarii: Marti 27 Februarie 2024, 12:35
Data actualizarii: Marti 27 Februarie 2024, 12:37

Universitatea Craiova a trecut la limită de FC Voluntari, scor 2-1, în etapa cu numărul 27 din Superliga, însă Mihai Rotaru n-a fost deloc mulțumit de jocul echipei.

Bogdan Bălănescu, directorul general de la FC Voluntari, a susținut că are informații că în timpul meciului din Bănie patronul oltenilor dădea telefoane pentru a-i găsi un înlocuitor lui Ivaylo Petev.

Bălănescu susține că Rotaru caută deja înlocuitor pentru Petev

„E un rezultat nedrept. Am primit al doilea gol în minutul 85, la o fază fixă. De fapt ambele goluri au fost din faze fixe. Am început meciul temători, cred că n-am trecut centrul terenului până la primul gol al Craiovei, după care echipa a căpătat încredere, am avut posesie, la 1-1 am avut o ocazie mare a lui Dumiter.

Mă deranjează un singur lucru, un singur aspect, că domnul Rotaru îl ironizează într-un fel pe Nicolae Dică și, peste toate greșelile de arbitraj, vorbesc stric de analiza jocului de fotbal, dânsul, și eu așa am informații, cred că în minutul 83 căuta antrenor”, a spus Bogdan Bălănescu, potrivit Fanatik.

Ivaylo Petev a semnat cu Universitatea Craiova în luna noiembrie a anului 2023, înlocuindu-l pe Corneliu Papura, care îi luase locul lui Laurențiu Reghecampf.

În cele aproximativ patru luni petrecute la Universitatea Craiova, Petev a strâns 13 meciuri, obținând în medie 1.69 puncte pe meci.

Antrenorul bulgar are contract cu clubului lui Mihai Rotaru până în vara anului 2026.