„Mă bucur că a suferit!” Reacția lui Florinel Coman după ce Nana Antwi a fost eliminat în meciul cu Botoșani

Florinel Coman FCSB Nana Antwi Fotbal intern Florinel Coman / Foto: Sport Pictures.
Data publicarii: Marti 27 Februarie 2024, 10:19
Data actualizarii: Marti 27 Februarie 2024, 10:21

FCSB s-a impus la limită, scor 3-2, pe teren propriu, în fața lui FC Botoșani, în etapa cu numărul 27 din Superliga.

În ciuda „prieteniei” dintre cele două cluburi, care și-au cedat jucători una celeilalte în ultimii ani, meciul a fost unul extrem de încrâncenat, cu nu mai puțin de trei cartonașe roșii și nouă cartonașe galbene.

Aflat la primul său meci ca titular în tricoul FCSB, Nana Antwi a fost emilinat încă din minutul 15 al meciului, după un fault la Enzo Lopez.

După meci, Florinel Coman, unul dintre starurile de la FCSB, a dezvăluit că a stat de vorbă cu fundașul dreapta și că acesta era extrem de afectat de faptul că a primit „roșu”.

În replică, „Mbappe de România” a susținut că s-a bucurat să-l vadă supărat pe Antwi, deoarece FCSB are nevoie de jucători care să pună suflet pe teren.

„Am vorbit cu toţii cu Nana, am fost cu toţii la el la pauză. Era supărat, l-am îmbărbătat. Mă bucur că a suferit foarte mult că a luat acel cartonaş, avem nevoie de oameni ca el”, a spus Florinel Coman după meciul cu Botoșani.

Antwi, două meciuri în tricoul lui FCSB

Becali a adus-o pe Antwi la FCSB în această iarnă, de la FC Urartu din Armenia. Fundașul dreapta a debutat pentru roș-albaștri în meciul cu Universitatea Cluj, intrând ca rezervă la pauză, iar meciul cu FC Botoșani a fost primul său meci ca titular la FCSB.

Fundaşul ghanez în vârstă de 23 de ani a evoluat, în ultimele două sezoane şi jumătate la FC Urartu din Armenia, în 86 de partide, a înscris de două ori şi a oferit 8 pase decisive.

100.000 de euro le-a plătit Gigi Becali celor de la FC Urartu în schimbul fotbalistului cotat la 275.000 de euro de site-urile de specialitate.