„Aștept să-l văd mai mult!” Jucătorul FCSB-ului de la care Viorel Moldovan are așteptări mari

Viorel Moldovan FCSB Nana Antwi Fotbal intern Viorel Moldovan
Data publicarii: Duminica 03 Martie 2024, 20:21
Data actualizarii: Duminica 03 Martie 2024, 20:25

Viorel Moldovan a dezvăluit că abia așteaptă să-l vadă pe Nana Antwi (23 de ani) evoluând mai multe minute în tricoul lui FCSB.

Antwi a debutat la FCSB pe finalul meciului cu U Cluj, scor 0-0, făcând o impresie foarte bună. Ulterior, și-a făcut loc și în primul „11” al FCSB în confruntarea cu FC Botoșani, scor 3-2, însă a fost eliminat în minutul 15, după un fault la Enzo Lopez.

Viorel Moldovan vrea să-l vadă pe Antwi la joc

„Sperăm să-l vedem mai mult pe Nana (n.r. - Antwi), kerosen sau cum îi spunea, pentru că data trecută (n.r. - cu FC Botoșani, scor 3-2) l-am văzut foarte puțin.

Și pe mine m-a impresionat cu Cluj, însă a jucat foarte puțin atunci, iar cu U Cluj a fost eliminat. E prea puțin pentru a ne face o idee despre el. Aș vrea să-l văd jucând mai mult”, a spus Viorel Moldovan la Primasport.

Antwi, două meciuri în tricoul lui FCSB

Becali a adus-o pe Antwi la FCSB în această iarnă, de la FC Urartu din Armenia. Fundașul dreapta a debutat pentru roș-albaștri în meciul cu Universitatea Cluj, intrând ca rezervă la pauză, iar meciul cu FC Botoșani a fost primul său meci ca titular la FCSB.

Fundaşul ghanez în vârstă de 23 de ani a evoluat, în ultimele două sezoane şi jumătate la FC Urartu din Armenia, în 86 de partide, a înscris de două ori şi a oferit 8 pase decisive.

100.000 de euro le-a plătit Gigi Becali celor de la FC Urartu în schimbul fotbalistului cotat la 275.000 de euro de site-urile de specialitate.