Mansour Gueye csm satu mare foarfeca Liga 3 Poli Timisoara Fotbal intern
Data publicarii: Luni 10 Octombrie 2022, 15:22
Data actualizarii: Luni 10 Octombrie 2022, 15:24

CSM Satu Mare, echipa la care s-a transferat în vară atacantul senegalez, s-a impus cu 4-3 în prelungiri în fața lui FC Bihor.

Cu Mansour Gueye în formă ca în zilele bune de la Poli Timișoara, CSM Satu Mare a reușit să câștige în week-end meciul din Liga 3 cu FC Bihor, 4-3 pe teren propriu după ce în minutul 90 scorul încă era 3-2 pentru oaspeți.

Atacantul senegalez, care va împlini 37 de ani în luna decembrie, a înscris în minutele 90+1 și 90+3, de fiecare dată cu capul, și a adus astfel victoria echipei sale, la care s-a transferat în vară.

Mansour a înscris din foarfecă și în sezonul trecut, chiar împotriva actualei sale echipe

Supranumit ”omul-foarfecă” după execuțiile sale spectaculoase de la goluri, Mansour a ajuns în 2004 în România și a impresionat mai ales la Poli Timişoara.

Sezonul trecut, senegalezul a fost jucător și antrenor secund la Sportul Șimleu Silvaniei, tot în Liga 3, și a înscris inclusiv prin procedeul care l-a făcut celebru, foarfeca, chiar într-un meci cu actuala sa formație, CSM Satu Mare!