VIDEO Romario Moise, brazilianul nostru! Mijlocașul a înscris din nou senzațional din foarfecă, la aceeași poartă și împotriva aceleiași echipe după 4 ani

Romario Moise Concordia Chiajna CSM Resita foarfeca UTA Arad Liga 2
Data publicarii: Luni 25 Septembrie 2023, 14:47
Data actualizarii: Luni 25 Septembrie 2023, 15:20

Fotbalistul campion cu Astra Giurgiu și trecut și pe la Rapid evoluează acum la Concordia Chiajna.

Mijlocașul ofensiv Romario Moise, în vârstă de 28 ani, împliniți chiar în această lună, a reușit din nou un gol senzațional împotriva lui CSM Reșița, ca în urmă cu patru sezoane!

Pe 27 octombrie 2019, în tricoul celor de la UTA Arad, Moise a înscris din foarfecă în prelungirile meciului, încheiat cu scorul de 2-2.

Iar sâmbătă, pe 23 septembrie 2023, în tricoul Concordiei Chiajna, Moise a repetat isprava, la aceeași poartă și împotriva aceluiași adversar din Reșița, tot din foarfecă!

Romario Moise a ajuns la Concordia Chiajna de la Beroe Stara Zagora

A fost un meci nebun, pe care Concordia l-a pierdut cu 2-3 deși conducea cu 2-1 în minutul 90+2!

Fost campion cu Astra Giurgiu în sezonul 2015-2016, fotbalistul a mai evoluat la Petrolul Ploiești (Liga 2) sau Rapid București (Liga 1), înainte de a ajunge campionatul trecut în prima divizie din Bulgaria, la Beroe Stara Zagora.