VIDEO Gol fabulos marcat de Denis Drăguș la meciul Trabzonspor – Gaziantep! Sorescu a marcat și el

denis dragus Gaziantep Turcia Fotbal intern Denis Dragus / Foto: Imago
Data publicarii: Duminica 28 Aprilie 2024, 20:13
Data actualizarii: Duminica 28 Aprilie 2024, 20:17

Trabzonspor – Gaziantep, duel în etapa cu numărul 34 din campionatul Turciei (ora 19:00).

Din articol

Gaziantep a început foarte bine partida și a deschis scorul în minutul 12, prin Deian Sorescu.

Reușita spectaculoasă a venit însă în minutul 21, când Denis Draguș, a marcat după o pasă primită de la Sorescu.

Angajat în adâncime de Sorescu, Draguș a preluat foarte bine balonul, a avansat în viteză, apoi a driblat un adversar și a șutat în forță la colțul lung, învingându-l pe Ugurcan Cakir.

Înaintea meciului cu Trabzonspor, fosta echipă a lui Marius Șumudică, Gaziantep, ocupa locul 16 în clasament, cu 34 de puncte.