FOTO Cum arată glezna lui Tavi Popescu, după ce fotbalistul s-a accidentat în România - Belarus

tavi popescu FCSB Romania - Belarus Fotbal intern Octavian Popescu
Data publicarii: Joi 30 Martie 2023, 20:11
Data actualizarii: Joi 30 Martie 2023, 20:15

Naționala României a câștigat „dubla” cu Andorra (2-0) și Belarus (2-1) din preliminariile Campionatului European din 2024.

Selecționata lui Edward Iordănescu a înregistrat, în consecință, șase puncte importante în Grupa I. Lider e Elveția, tot cu șase puncte, însă cu un golaveraj mai bun decât al „tricolorilor”.

Octavian Popescu, „perla” lui Gigi Becali de la FCSB, s-a accidentat în meciul de pe Arena Națională, România - Belarus, după ce a contrat mai dur un adversar în minutul 74 al partidei.

• Octavian Popescu

• La două zile de la victoria echipei naționale, Tavi Popescu a postat un InstaStory pe rețelele social media cu glezna sa

În consecință, echipa medicală de la FCSB încearcă să-l refacă repede pe Tavi Popescu, printr-un dispozitiv special menit să ajute la vindecarea gleznei.

Rămâne de văzut dacă fotbalistul de la FCSB va putea evolua împotriva lui Sepsi OSK, în următoarea etapă a Superligii.

Probleme la FCSB! Tavi Popescu a suferit o accidentare și ar putea lipsi de la următorul meci al „roș-albaștrilor”

În meciul dintre România și Belarus, Octavian Popescu a avut o intrare dură la Bykov, în minutul 74, din care a ieșit mai șifonat decât adversarul de pe Arena Națională.

Potrivit GSP, „perla” lui Gigi Becali a șchiopătat restul meciului, iar a doua zi, în urma investigațiilor, s-a stabilit faptul că Tavi Popescu a suferit o entorsă.

Aceeași sursă a indicat faptul că prezența fotbalistului de la FCSB în lotul „roș-albaștrilor” cu Sepsi OSK e incertă.