Craiova vs Craiova!!! GOOOOOL FLORIN COSTEAAA! Fanii FCU Craiova au dat foc la stadion. Ce s-a intamplat la derby-ul din C. Imagini incredibile

cs universitatea craiova FC Universitatea Craiova Fotbal intern
Data publicarii: Vineri 02 Noiembrie 2018, 16:10
Data actualizarii: Vineri 02 Noiembrie 2018, 16:26

Nebunie la derby-ul oltenilor din C! Craiova lui Mititelu a facut 1-1 cu CSU Craiova, dupa un meci nebun!

AICI AI FAZELE cele mai importante ale partidei!

Ce s-a intamplat in tribuna FC U Craiova dupa ce o parte a sectorului a luat foc:

*** Final de meci! Derby-ul Craiovei din C se termina 1-1!!!

*** Reusita lui Costea declanseaza nebunia pe stadion! Fanii echipei lui Mititelu au dat foc sectorului de tribuna in care se aflau. Un fum negru, gros, se ridica din sectorul repartizat Craiovei lui Mititelu. Toata tribuna va fi evacuata!

*** GOOOL FCU Craiova!!! Costea marcheaza pentru echipa lui Mititelu cu 10 minute inainte de final!!
*** GOOOL CSU 2 Craiova! Nitu inscrie cu un sut plasat!
*** Florin Costea intra pentru ultima jumatate de ora a meciului.
*** In afara stadionului sunt si acum cateva sute de suporteri, care n-au avut acces la meci.
*** Penalty RATAT CSU 2 Craiova!!! Bic trimite in bara de la 11 metri!

*** Partida s-a reluat dupa un sfert de ora de pauza.

*** CSU Craiova il da in judecata pe Mititelu pentru folosirea fara drepturi a numelui, siglei si a marcii Universitatea Craiova, a anuntat comentatorul jocului.

***Dupa 15 minute din repriza secunda, partida e intrerupta!!! Fanii FCU Craiova au aruncat petarde, iar arbitrul a decis ca jucatorii sa intre la vestiare. Galeria FCU poate fi evacuata!!!

***0-0 la pauza intre cele doua Craiove. :) Echipa lui Mititelu s-a ales cu doua rosii in prima repriza. Dananae a vazut doua galbene, in timp ce Mogosanu, rezerva de portar, a fost eliminat direct.

Suporterii FCU se plang de masurile de securitate luate de jandarmi inaintea partidei!

__________________________________________________________________________________________

Echipa a doua a Craiovei din liga a 3-a se lupta cu 'vizitatorii' lui Mititelu. Asa ii numesc in mod oficial administratorii conturilor de pe paginile de socializare ale CSU pe jucatorii de la FC Universitatea. :)

Echipa de start a CSU 2 pentru derby-ul de pe Extensiv cu FCU.