ACADEMIA RAPID 10-1 AFC SINGURENI | Rapid promoveaza in Liga a III-a! Daniel Niculae a marcat din foarfeca

Academia Rapid AFC Singureni Liga a III-a Fotbal intern ACADEMIA RAPID - AFC SINGURENI, returul barajului pentru promovarea in liga a III-a
Data publicarii: Sambata 23 Iunie 2018, 19:34
Data actualizarii: Sambata 23 Iunie 2018, 21:58

Academia Rapid este la 90 de minute de promovare.

AFC Singureni reuseste sa marcheze!

Golul de 7-0 al rapidistilor, marcat de Daniel Niculae din foarfeca! Executie superba!

Academia Rapid este sigura de promovarea in liga a III-a dupa victoria categorica de pe 16 iunie, 7-0 in deplasare cu AFC Singureni, pe stadionul celor de la Astra. Returul barajului are loc in aceasta seara pe stadionul Giulesti si este doar o formalitate pentru rapidisti.

In meciul tur, golurile formatiei giulestene au fost inscrise de Petre Goge (minutul 11, 57), Daniel Niculae (minutul 13), Marian Vlada (minutul 54) si Alexandru Burlacu (minutul 63, 68, 84). In meciul tur, la AFC Singureni a evoluat si primarul comunei, Marian Patuleanu.