Flamengo bahia Brazilia Fotbal extern VIDEO! Gafa demna de cascadorii rasului facuta de fundasului lui Bahia in meciul cu Flamengo
Data publicarii: Joi 03 Septembrie 2020, 09:18
Data actualizarii: Joi 03 Septembrie 2020, 09:28

Flamengo a castigat cu 5-3 in fata Bahiei intr-un meci din campionatul Braziliei.

Fundasului echipei Bahia a facut o gafa incredibila si a pasat mingea in careu adversarilor, iar Pedro nu a iertat si a inscris pentru 1-0 in minutul 2. Acelasi jucator isi trecea dubla in cont peste 14 minute.  Bahia a dat impresia ca poate sa revina in meci dupa ce a inscris prin Rodriguinho in minutul 32. Giorgian De Arrascaeta a punctat pentru Flamengo in minutul 37, iar scorul era 3-1. Cu 3 minute inainte de final Bahia a marcat din nou prin Jose Elber Pimental.

In repriza a doua Riberio a puncatat si el, iar Arrasceta a facut dubla si scorul era 5-2 pentru Flamengo. Bahia a mai scris o data pe finalul meciului prin Daniele Sampaio, insa fara sa schimbe soarta partidei, iar rezultatul final a fost 5-3 pentru Flamengo.

Flamengo se afla locul 5 in clasament cu 11 puncte dupa 7 etape jucate. Bahia este se afla pe locul 12 cu 8 puncte.