Prima reactie a lui Gnohere dupa ce a salvat-o pe Mouscron de la infrangere! Mesajul 'Bizonului' dupa debutul cu gol din Belgia

harlem gnohere Belgia mouscron Fotbal extern Harlem Gnohere, increzator dupa ce a debutat cu gol pentru Mouscron: "Nimic nu este imposibil daca muncesti mult"
Data publicarii: Luni 24 August 2020, 08:57
Data actualizarii: Luni 24 August 2020, 09:08

Atacantul francez a debutat cu gol pentru Mouscron si a adus un punct echipei sale, dupa ce a reusit sa inscrie in prelungirile meciului cu Anderlecht, scor 1-1.

Dupa meci, fostul jucator din Liga 1 a postat un mesaj pe contul personal de Instagram in care si-a exprimat bucuria.

"Este o mare bucurie sa marchez impotriva lui Anderlecht la revenirea mea. Va fi un drum lung aici, dar nimic nu este imposibil daca muncesti mult", a scris Gnohere pe contul sau de Instagram.

Gnohere a jucat primele 15 minute pentru echipa din Belgia, dupa o pauza de 6 luni fara vreun meci in picioare. El nu mai evoluase intr-o partida oficiala de la meciul FCSB - Chindia Targoviste, scor 1-1, din 22 februarie. Golul contra lui Anderlecht este prima reusita pentru francez dupa o pauza de 9 luni. Ultima data el marca in poarta Astrei, intr-un meci pierdut de echipa patronata de Gigi Becali cu 1-3.

Dupa 3 etape, Mouscron are doua puncte castigate si e pe 14, in timp ce Anderlecht, unde antreneaza fostul capitan al lui City si al Belgiei, Vincent Kompany, e a 5-a cu 5 puncte.