FOTO ȘI VIDEO Partida dintre Scoția și Georgia, întreruptă 100 minute din cauza ploii. Cum s-au organizat gazdele pentru a da apa de pe gazon

Georgia preliminarii euro 2024 Scotia Fotbal extern
Data publicarii: Miercuri 21 Iunie 2023, 10:10
Data actualizarii: Miercuri 21 Iunie 2023, 10:25

Scoția e lider detașat în grupa A a preliminariilor pentru EURO 2024.

După patru etape disputate din grupă, Scoția are maximum de puncte, cu victorii obținute împotriva naționalelor din Cipru, Spania, Norvegia și Georgia.

Confruntarea cu Georgia, oprită 100 minute din cauza ploii

Scoția a învins, marţi seară, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, selecţionata Georgiei, într-un meci din preliminariile pentru EURO 2024, care a fost întrerupt o oră şi 40 de minute din cauza ploii torenţiale.

Golurile au fost marcate de McGregor (minutul 6) şi McTominay (minutul 47).

După primul gol, arbitrul Istvan Vad a întrerupt jocul din cauza condiţiilor meteo care făceau imposibilă continuarea în acel moment.

Ceea ce se intenţiona a fi o pauză de 20 de minute a devenit o întrerupere lungă de 100 minute, georgienii nerevenind pe teren 10 minute după ce oficialii au decis că terenul este practicabil.

În minutul 90+3, Georgia a ratat un penalty prin Kvaratskhelia.