FOTO Lionel Messi, ironizat de Al Hilal pe rețelele de socializare. Mesajul postat în timpul partidei cu Inter Miami

Lionel Messi Al Hilal Inter Miami Fotbal extern Lionel Messi
Data publicarii: Luni 29 Ianuarie 2024, 22:04
Data actualizarii: Luni 29 Ianuarie 2024, 22:08

Al Hilal și Inter Miami au jucat un meci amical, care s-a desfășurat la Riyadh.

Meciul dintre cele două echipe s-a încheiat cu victoria gazdelor, scor 4-3, după ce Al Hilal a condus la pauză, scor 3-1.

Pentru Al Hilal au marcat Mitrovic, Al Hamdan, Michael și Malcom, în timp ce Luis Suarez, Lionel Messi și David Ruiz au semnat reușitele formației din MLS.

Cu câteva minute înainte de terminarea primei reprize, pe contul de Twitter al saudiților a fost publicată o imagine cu Lionel Messi, pus la pământ de Ruben Neves, cu mesajul: "Este ok Leo... nu ești primul"

Impactul financiar pe care Lionel Messi l-a avut la Inter Miami

Inter Miami se pregătește de un nou sezon în MLS, după ce a fost aproape să prindă play-off-ul în sezonul trecut, după venirea lui Messi, care a ajuns la echipă când se afla în partea de jos a clasamentului. Argentinianul nu a avut un impact mare doar pe teren, ci și în conturile clubului.

Conform Sportico, Inter Miami a ajuns să valoreze 1.02 miliarde de dolari, aproape dublu față de 583 de milioane de dolari, valoarea de anul trecut. Mai mult decât atât, veniturile echipei au crescut de la 55 de milioane de dolari la 127 de milioane de dolari, urcând astfel în clasamentul celor mai valoroase echipe din MLS de pe poziția a 10-a până pe a 3-a.

Cea mai valoroasă echipă este Los Angeles FC, cu 1.15 miliarde de dolari, în timp ce Atlanta United ocupă locul secund cu 1.05 miliarde de dolari.