VIDEO Imagini șocante! Suporterii din Sierra Leone au sărit pe teren să îl bată pe Mohamed Salah în timpul meciului

sierra leone Egipt Mohamed Salah Fotbal extern
Data publicarii: Luni 20 Noiembrie 2023, 08:47
Data actualizarii: Luni 20 Noiembrie 2023, 08:52

Naționala Egiptului a jucat în deplasare cu Sierra Leone în a doua rundă a preliminariilor din Africa ale Campionatului Mondial, scor 2-0.

Egiptenii s-au impus datorită „dublei” lui Trezeguet, în minutele 18, respectiv 62. În minutul 39, gazdele au rămas în inferioritate numerică, după ce Fornah a văzut al doilea cartonaș galben în decurs de un minut și a fost eliminat.

Căpitanul Mohamed Salah a fost titular și integralist în victoria echipei sale, fiind pasator decisiv la cel de-al doilea gol. Fotbalistul de la Liverpool însă a trecut prin momente terifiante, după ce fanii gazdelor au pătruns pe teren, în minutul 89, și au încercat să îl atace.

Mohamed Salah, atacat de sierra-leonezi

În imaginile surprinse din tribune se vede cum mai mulți fani au pătruns pe teren și l-au țintit pe Mohamed Salah, însă oamenii de ordine au fost pe fază și i-au interceptat. Ulterior, starul „cormoranilor” a fost escortat la finalul meciului afară din teren, fiind înconjurat de 13 bărbați.