Infrangere dramatica pentru Boloni derby-ul cu AEK dupa un penalty ratat in prelungiri! Pe ce loc este Panathinaikos in campionat

boloni AEK Atena dramatic Ladislau Boloni Panathinaikos Fotbal extern Echipa lui Boloni pierde dramatic derby-ul cu AEK Atena, dupa un penalty ratat in prelungiri! Pe ce loc este Panathinaikos dupa infragere
Alecu Mihai
Data publicarii: Luni 10 Mai 2021, 10:56
Data actualizarii: Luni 10 Mai 2021, 11:08

Fostul selectioner nu o duce foarte bine in Grecia, dupa ce echipa sa a pierdut un nou meci.

Panathinaikos nu se regaseste in campionatul Greciei, iar echipa e aproape sa rateze si ultimul obiectiv al sezonului, dupa infrangerea din ultima etapa, 1-0, impotriva rivalei de la AEK Atena. Singurul gol al partidei a fost marcat de Petros Mantalos, in minutul 50.

Totusi, dramatismul a atins cote maxime, iar atacantul vazut la un moment dat in startul carierei ca fiind un super talent, Federico Macheda, a ratat un penalty in al cincelea minut de prelungiri, practic ducand sansele echipei antrenate de Boloni spre 0 in cursa pentru locurile de Cupe Europene.

• Echipa lui Boloni pierde dramatic derby-ul cu AEK Atena, dupa un penalty ratat in prelungiri! Pe ce loc este Panathinaikos dupa infragere

Cu doua etape ramase de jucat, Panathinaikos ocupa locul 5, cu 52 de puncte, dupa campioana Olympiacos Pireu, 84 de puncte, PAOK Salonic, 64 de puncte, Aris Salonic, 59 de puncte si AEK Atena, 58 de puncte. Asteras Tripoli este ultima (locul 6) in clasamentul playoff-ului, cu 47 de puncte.