VIDEO Cristiano Ronaldo, show total în meciul cu echipa lui Laurențiu Reghecampf! Portughezul a reușit hat-trick-ul

Cristiano Ronaldo al nassr Al Tai Laurentiu Reghecampf Fotbal extern Cristiano Ronaldo, la Al Nassr / Foto: X.com
Data publicarii: Duminica 31 Martie 2024, 09:21
Data actualizarii: Duminica 31 Martie 2024, 09:25

Al Tai, echipa pregătită de Laurențiu Reghecampf, a fost umilită de Al Nassr, echipa lui Cristiano Ronaldo (39 de ani), în etapa cu numărul 25 din campionatul Arabiei Saudite.

Otavio a deschis scorul pentru Al Nassr în minutul 20, dar Misidjan a restabilit egalitatea două minute mai târziu. Același Misidjan a fost eliminat în minutul 36 după ce a văzut al doilea cartonaș galben, iar Ghareeb a înscris pentru 2-1 în prelungirile primei reprize.

Cristiano Ronaldo, hat-trick în meciul cu echipa lui Laurențiu Reghecampf

Cristiano Ronaldo s-a dezlănțuit în cea de-a doua repriză și a reușit un hat trick (minutele 65, 67 și 87). Mai întâi, portughezul a punctat cu un voleu din interiorul careului, dintr-o pasă a lui Mane. Apoi, lusitanul a apărut foarte bine la un balon respins în fața porții și a trimis în poarta goală.

Ronaldo a stabilit scorul final cu o lovitură de cap, după o centrare care i-a aparținut tot lui Al Sulaiheem.

Cristiano Ronaldo hattrick!

Echipa tehnicianului român este pe locul 16 în clasament, cu 22 de puncte, și ar putea retrograda la finalul sezonului. În ceea ce o privește pe Al Nassr, formația la care evoluează Cristiano Ronaldo este pe a doua poziție în ierarhie, cu 59 de puncte.

Așa o facem noi! O victorie incredibilă și încă un hat-trick”, a fost mesajul postat de Cristiano Ronaldo după meci.

This is how we do it ✋???? Amazing victory and another hat-trick! pic.twitter.com/3lt2PHO5Lp