Cristiano Ronaldo l-a învins și pe Cosmin Contra, după ce l-a umilit pe Reghecampf! Nota primită de Nicolae Stanciu

Cristiano Ronaldo Cosmin Contra Nicolae Stanciu Fotbal extern
Data publicarii: Sambata 06 Aprilie 2024, 08:31
Data actualizarii: Sambata 06 Aprilie 2024, 08:31

Damac, echipa pregătită de Cosmin Contra, unde evoluează și Nicolae Stanciu, nu a reușit să câștige pe teren propriu împotriva lui Al Nassr.

Echipa lui Cristiano Ronaldo s-a impus cu 1-0, grație unui gol marcat în prelungiri de Aymeric Laporte.

Nota primită de Nicolae Stanciu în meciul contra lui Cristiano Ronaldo

Laporte s-a înălțat foarte bine la centrarea lui Brozovic și l-a învins cu capul pe portarul lui Damac, Zeghba.

Stanciu a fost titular în meciul cu Al Nassr, însă căpitanul echipei naționale a României nu a reușit să marcheze împotriva echipei lui Cristiano Ronaldo. Stanciu a avut o ocazie importantă în prima repriză, dar a trimis cu capul pe centrul porții. SofaScore a notat cu 6.7 prestația căpitanului echipei naționale a României.

Al Nassr și-a odihnit starurile pentru meciul din Supercupa Arabiei Saudite cu Al Hilal. Cristiano Ronaldo, Sadio Mane și Marcelo Brozovic au început partida pe banca de rezerve, însă au fost introduși pe parcursul reprizei secunde.

Peste trei zile, Al Nassr se va duela cu Al Hilal în semifinala Supercupei Arabiei Saudite.

În urmă cu două etape, Al Nassr a învins-o și pe Al Tai, echipa antrenată de Laurențiu Reghecampf, partidă în care Cristiano Ronaldo a reușit un hattrick