FOTO ȘI VIDEO Cristiano Ronaldo, accidentat după ce un fan a intrat pe teren la meciul Bosnia - Portugalia

Cristiano Ronaldo Bosnia si Hertegovina Portugalia Fotbal extern
Data publicarii: Luni 16 Octombrie 2023, 23:09
Data actualizarii: Luni 16 Octombrie 2023, 23:09

Cristiano Ronaldo (38 de ani) a marcat două goluri în prima repriză a meciului Portugalia - Bosnia și Herțegovina, iar spre finalul actului inaugural a fost implicat într-un incident.

Ronaldo a reușit dubla după doar 20 de minute. Mai întâi a transformat un penalty, iar ulterior a înscris după o pasă primită de la Joao Felix și un lob peste portarul Sehic.

În minutul 39, Cristiano Ronaldo a acuzat probleme medicale. Un suporter a reușit să intre pe teren, s-a apropiat de starul portughez și a fost reținut de mai mulți stewarzi care s-au grăbit să îl evacueze.

În urma acestui incident, Ronaldo a acuzat dureri la picior, cel mai probabil fiind călcat de suporterul respectiv sau de unul dintre stewarzi. Publicația portugheză Record susține că fanul purta tricoul lui Al Nassr, echipa la care joacă în prezent CR7.

Problemele lui Ronaldo nu au fost serioase. Portughezul a rămas pe teren, iar la finalul primei repriza a fost surprins acceptând un selfie cu un copil de mingi intrat pe gazon.

La pauza meciului cu Bosnia și Herțegovina, Portugalia conducea deja cu 5-0. Lusitanii sunt calificați la EURO 2024.