Ce a făcut Inter Miami în meciul în care Lionel Messi, Jordi Alba și Sergio Busquets au fost absenți

Inter Miami MLS Orlando City Fotbal extern
Data publicarii: Luni 25 Septembrie 2023, 10:19
Data actualizarii: Luni 25 Septembrie 2023, 10:30

În etapa 30 din MLS, Inter Miami a jucat în deplasare cu Orlando City.

Partida s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, golurile fiind marcate în repriza secundă, de către Ruiz pentru oaspeți, în minutul 52, gazdele restabilind egalitatea în minutul 66, în urma reușitei lui McGuire.

Trei absenți de marcă pentru Inter Miami

Meciul cu ocupanta locului secund în MLS s-a jucat într-o situație aparte pentru Inter Miami, Lionel Messi, Jordi Alba și Sergio Busquets fiind absenți.

Primii doi nu au făcut deplasarea cu echipa din motive medicale, în timp ce Sergio Busquets a fost odihnit de către Gerardo Martino.

Inter Miami urmează să joace pentru al doilea sezon al trofeului, pe 28 septembrie, împotriva celor de la Houston Dynamo, motiv pentru care starurile echipei au fost menajate.

În urma rezultatului din MLS, Inter Miami se află pe penultimul loc în Conferința de Est, la cinci puncte distanță de pozițiile care o pot califica în faza play-off-ului.