ULTIMA ORA! Borussia Dortmund i-a gasit deja inlocuitor lui Favre! Cine va sta pe banca echipei pana la sfarsitul anului

Germania Borussia Dortmund Lucien Favre STUTTGART Fotbal extern
Data publicarii: Duminica 13 Decembrie 2020, 15:35
Data actualizarii: Duminica 13 Decembrie 2020, 17:26

Borussia Dortmund a avut un meci de cosmar impotriva celor de la Stuttgart in Bundesliga.

UPDATE 17:00 Clubul german a anuntat ca secundul lui Lucian Favre, Edin Terzic, va conduce echipa pana la sfarsitul acestui an, urmand ca ulterior sa ii fie adus un inlocuitor pe termen lung antrenorului elvetian. Terzic va fi ajutat de Sebastian Geppert si Otto Addo.

Fara Haaland, accidentat, Borussia a fost zdrobita cu 5-1 pe teren propriu in fata lui VFB Stuttgart. La pauza scorul a fost de 1-1, dar la reluarea partidei lucrurile au luat o intorsatura groaznica pentru echipa lui Favre. VFB a inscris de 3 ori in 11 minute, iar golul de 5-1 a fost marcat in prelungiri.

In urma catastrofei de sambata, conducerea clubului a decis sa-l demita pe antrenorul Lucien Favre, conform publicatiei SPORT BILD. Favre era din 2018 la echipa germana, iar cu Dortmund a reusit sa castige o Supercupa a Germaniei in 2019.