Adversarii l-au lasat sa egaleze! Meci nebun pentru echipa lui Costel Galca in Danemarca! Incredibil ce s-a intamplat!

Costel Galca Aarhus Danemarca play-out Vejle Boldklub Fotbal extern Adversarii l-au lasat sa egaleze! Meci nebun pentru echipa lui Costel Galca in Danemarca! Incredibil ce s-a intamplat!
Data publicarii: Luni 22 Aprilie 2019, 10:03
Data actualizarii: Luni 22 Aprilie 2019, 10:07

Costel Galca a avut parte de un meci incredibil in Danemarca.

Costel Galca se lupta pentru supravietuirea in prima liga din Danemarca, dar ultimul meci nu s-a incheiat asa cum si-ar fi dorit. Echipa sa, Vejle, a pierdut pe teren propriu, scor 2-4 cu Aarhus. Mai mult, partida a oferit doua momente cel putin bizare.

La o minge de arbitru, elevul lui Costel Galca, ucraineanul Yurchenko l-a surprins pe portarul advers si a trimis fara intentie mingea in plasa oaspetilor, spre surpinderea fotbalistilor de la Aarhus.

Elevii cu Costel Galca au dat dovada de fair-play si au decis sa isi lase adversarii sa egaleze. Mortensen a marcat pentru Aarhus fara sa fie atacat de vreun adversar. Evenimentele au continuat pana la pauza, cand Vejle a trecut din nou in avantaj.

Fiind in inferioritate numerica din minutul 33, trupa lui Costel Galca nu a putut pastra avantajul pana la finalul meciului si a pierdut partida, scor 2-4, si ramane pe ultimul loc in grupa 1 de play-out.