SEARA REMONTADELOR! Celtic si Arsenal au intors scorul cu Lazio, respectiv Guimaraes. United s-a impus la Belgrad, Ludogorets pierde fara golgheterul Keseru

Europa League AS Roma Espanyol Ludogorets Manchester United Europa League
Live Blog
UEFA Europa League: Grupe
Data publicarii: Joi 24 Octombrie 2019, 19:23
Data actualizarii: Vineri 25 Octombrie 2019, 00:10

Urmarim si comentam impreuna meciurile din UEFA Europa League pe www.sport.ro si pe Facebook Sport.ro.

00:09 25 Oct

Rezultatele finale si marcatorii celei de-a doua parte de meciuri din Europa League

23:51 24 Oct
GOOOOL ARSENAL! Pepe face dubla cu inca o lovitura libera in minutul 2 de prelungiri si aduce victoria gruparii engleze, 3-2
23:47 24 Oct

GOOOOL CELTIC! Jullien marcheaza cu capul in minutul 89 , 2-1

23:39 24 Oct
GOOOOL ARSENAL! Pepe restabileste egalitatea cu o lovitura libera batuta impecabil, 2-2
23:30 24 Oct

GOOOL CELTIC! Ryan Christie a restabilit egalitatea cu un sut din prima, din pasa venita de la Odsonne Edouard, 1-1

23:02 24 Oct
Rezultate si marcatori la pauza

22:14 24 Oct
GOOOOL GUIMARAES! Marcus Edwards deschide scorul din minutul 9 cu un sut puternic pe mijlocul portii
22:11 24 Oct

FRANKFURT - STANDARD LIEGE

Denis Dragus nu face parte din lotul celor de la Standard pentru deplasarea de la Frankfurt.

22:00 24 Oct

CELTIC - LAZIO

Lazio se deplaseaza la Glasgow pentru cel de-al doilea meci al grupei E. Gruparea italiana vine dupa doua remize, in timp ce Celtic vine dupa o victorie in ultimul meci din campionat.

Celtic se afla pe primul loc in grupa E, cu 4 puncte obtinute, urmata de CFR care are 3 puncte. O victorie cu Lazio o mentine pe primul loc, in timp ce CFR va ramane pe locul 2 daca o va invinge pe Rennes.

21:57 24 Oct

ARSENAL - GUIMARAES

Guimaraes se deplaseaza la Londra, unde o va intalni pe Arsenal. Echipa lui Unai Emery vine dupa infrangerea din Premier League cu Sheffield United, in timp ce formatia portugheza vine dupa doua infangeri consecutive.

Arsenal este lider in grupa F cu 6 puncte obtinute, in timp ce Guimaraes ocupa ultimul loc, fara punct.

21:54 24 Oct
Rezultatele finale si marcatorii primelor meciuri ale serii din Europa League

21:50 24 Oct
GOOOOL GLADBACH! Stindl egaleaza in prelungiri din penalty
21:42 24 Oct
GOOOL ALKMAAR! Echipa lui Rotariu este demolata de Alkmaar! Sugawara inscrie si el
21:41 24 Oct
GOOOOL ALKMAAR! Koopmeiners face dubla din penalty in minutul 83
21:34 24 Oct
GOOOL ALKMAAR! Stengs isi trece si el numele pe lista marcatorilor, cu un gol din interiorul careului, in minutul 77

20:36 24 Oct
GOOOL ALKMAAR! Koopmeiners deschide scorul pentru echipa din Olanda, din penalty, in minutul 39
20:29 24 Oct
GOOOOOL ROMA! Zaniolo deschide scorul in minutul 32 printr-o lovitura de cap perfect plasata
20:12 24 Oct
GOOOOL ESPANYOL! Campuzano deschide scorul in minutul 13 dupa ce a scapat singur cu portarul
19:43 24 Oct

19.55 AS ROMA - BORUSSIA MONCHENGLADBACH

Roma cauta victoria pe teren propriu dupa 3 meciuri consecutive in care a obtinut doar rezultate de egalitate, in timp ce liderul din Bundesliga, Borussia Monchengladbach, vine dupa infrangerea suferita cu Borussia Dortmund.

19:40 24 Oct

19.55 AZ ALKMAAR - ASTANA

Dorin Rotariu este titular in meciul impotriva celor de la Az Alkmaar. Astana vine dupa o victorie in campionat, in timp ce echipa Olandeza a fost invinsa pe teren propriu.

19:39 24 Oct

19.55 PARTIZAN  - MANCHESTER UNITED

Manchester United cauta victoria la Belgrad, dupa ce a remizat in Premier League impotriva lui Liverpool, 1-1.

19:37 24 Oct