Ovidiu Hategan AS Roma Basaksehir Europa League SCENE SOCANTE in Europa League la meciul dintre Basaksehir si Roma! Un suporter i-a spart capul unui jucator sub ochii lui Hategan! FOTO
Data publicarii: Joi 28 Noiembrie 2019, 23:21
Data actualizarii: Joi 28 Noiembrie 2019, 23:24

Un suporter i-a spart capul unui jucator de la Roma.

Roma s-a impus cu 4-0 pe terenul turcilor de la Basaksehir insa meciul nu a fost lipsit de incidente. Aceasta partida a fost arbitrata de Ovidiu Hategan, iar in minutul 53 a avut loc un episod socant. Pellegrini se pregatea sa execute o lovitura de colt, dar dintr-o data s-a prabusit pe gazon si i-a facut semn lui Hategan ca fost lovit. Dupa ce a vazut ce s-a intamplat, Hategan i-a cerut crainicului sa ii avertizeze pe fanii gazdelor ca ar putea sa suspende partida.

Pellegrini a fost bandajat si a jucat pana in minutul 71 cand a fost schimbat cu Under.