Pasa SUPERBA de gol pentru Stanciu! Slavia a dat lovitura in Anglia: a batut-o ACASA pe Leicester si merge in optimile Europa League

Slavia Praga Leicester Nicolae Stanciu Europa League Pasa SUPERBA de gol pentru Stanciu pe terenul lui Leicester! Slavia, aproape sa dea lovitura in Anglia
Data publicarii: Joi 25 Februarie 2021, 23:31
Data actualizarii: Vineri 26 Februarie 2021, 03:15

Nicusor Stanciu a fost decisiv pentru Slavia in meciul cu Leicester, din returul saisprezecimilor Europa League.

Dupa 0-0 la Praga, Slavia a deschis scorul pe terenul echipei aflate pe locul 3 in Premier League in urma unei centrari excelente trimise de Stanciu. Provod a marcat in minutul 49, dupa ce cross-ul mijlocasului roman l-a lasat singur cu toata poarta goala in fata. Sima a facut 2-0 in minutul 79. A fost scorul final. Leicester iese din Europa League si o lasa pe Slavia sa continue in primavara!