Europa League DEMENTA TOTALA! Comentatorul Milanului a luat-o razna dupa seria istorica de penalty-uri: 24 de lovituri! Ce a facut la final
Data publicarii: Vineri 02 Octombrie 2020, 13:36
Data actualizarii: Vineri 02 Octombrie 2020, 13:45

Milan a avut emotii mari fara Ibrahimovic, echipa calificandu-se la penalty-uri contra celor de la Rio Ave, cu scorul de 9-8

Milan a fost cu un pas de iesirea din Europa League, italienii egaland in minutul 120+2 contra celor de la Rio Ave. Scorul a fost de 1-1 in timpul regulamentar, urmand mai apoi prelungirile, unde Rio Ave a reusit sa preia conducerea. In ultimul minut, fundasul portughezilor, Toni Borevkovic, a comis un hent in careu, egalarea a venind dintr-un penalty executat de Calhanoglu.

A urmat o serie nebuna de 12 lovituri de departaje, ambii portari ai echipelor ratand. Comentatorul italian al partidei a trait cu sufletul la gura, dezlantuindu-se efectiv la executia finala a fundasului Simon Kjaer.