As: "Intotdeauna ne va ramane Sevilla!" Reactiile de la miezul noptii ale jurnalistilor din Spania si Anglia dupa calificarea Sevillei in finala Europa League!

seviila Europa League Manchester United Sevilla Europa League As: "Intotdeauna ne va ramane Sevilla!" Reactiile de la miezul noptii dupa calificarea Sevillei in finala Europa League! "Bono pentru inca o finala!"
Data publicarii: Luni 17 August 2020, 00:19
Data actualizarii: Luni 17 August 2020, 00:24
Presa internationala a reactionat imediat dupa finalul meciului dintre Sevilla si Manchester United.

Jurnalistii din Spania si Anglia au comentat rezultatul care a dus la eliminarea echipei lui Ole Gunnar Solskjaer din Europa League.

Cei de la As s-au declarat incantati de faptul ca Sevilla continua in Europa, fiind singura echipa din Spania care mai este angrenata intr-o competitie continentala de top. "Intotdeauna ne va ramane Sevilla!" a fost titlul pus de ei cronicii de meci.

Jurnalistii de la Marca, in schimb, l-au ridicat in slavi pe portarul Bounou, cel care a fost eroul echipei in aceasta seara. "Bono pentru inca o finala" au notat acestia, recunoscandu-i si meritele lui De Jong, care a inscris golul victoriei.

Mundo Deportivo a notat simplu: "Sevilla, in finala Europa League", amintind de revenirea rapida a spaniolilor dupa golul lui Bruno Fernandes din startul partidei.

Din Anglia, cei de la BBC au parut cei mai afectati de eliminarea lui Manchester United. "Sevilla a frant inimile celor de la United in semifinala Europa League" a fost titlul pus de ei.

Jurnalistii de la Sky Sports au amintit de ocaziile importante ratate de echipa lui Ole Gunnar Solskjaer, ilustrand articolul cu o fotografie a lui De Jong, marcatorul golului de 2-1.

Si cei de la The Guardian l-au pus in prim-plan tot pe fotbalistul care a fost rezerva la Sevilla pana in minutul 56, pentru ca in minutul 78 sa inchida portile Europa League pentru Manchester United.