Alexandru Tudor FCSB Otelul Galati - FCSB Vlad Tudor Cupa Romaniei
Data publicarii: Joi 10 Noiembrie 2022, 22:34
Data actualizarii: Joi 10 Noiembrie 2022, 22:34

Fiul lui Alexandru Tudor a debutat pentru prima echipă a celor de la FCSB în meciul din Cupa României cu Oțelul Galați.

Așa cum a anunțat înainte de această partidă, Mihai Pintilii a menajat mai mulți titulari pentru deplasarea de la Galați și a luat în lot câțiva jucători din anturajul echipei secunde. Printre ei și Vlad tudor, fiul fostului arbitru și actualului oficial de la FCSB, Alexandru Tudor.

Atacantul care va împlini 19 ani pe 14 noiembrie a fost introdus în teren înainte de startul reprizei secunde, în locul lui Bogdan Rusu.

După doar patru minute, Tudor Jr a avut și o ocazie. A trimis peste poartă din interiorul careului, după ce a reluat din prima o centrare venită de pe partea stângă.

Gigi Becali: ”Eu i-am spus lui Tudor să-l aducă”

„Eu i-am spus să-l aducă. Tudor e cel mai apropiat prieten al meu dintre toți, poate chiar și mai apropiat decât MM. E frate cu mine!

I-am zis: 'Copilul tău trebuie să fie aici cu noi. Ești fratele meu și n-am grijă de copilul tău, stă la Pitești? Adu copilul aici și să ne rugăm să fie copilul tare, să ajungă fotbalist mare, să luăm bani mulți'.

Am încredere că va fi. Valoarea lui nu o cunosc, dar cunosc rugăciunea lui taică-su”, a recunoscut Gigi Becali la Ora Exactă în Sport, pe PRO Arena.

Oțelul - FCSB, echipele de start:

Oțelul nu trece prin cele mai bune momente și deși Dorinel Munteanu anunța că intenționează să ajungă cât mai departe în Cupa României, situația din campionat este apăsătoare. După înfrângerea din prima rundă a grupelor Cupei, împotriva lui CS Mioveni, scor 0-1, gălățenii au pierdut două meciuri și au obținut o remiză în Liga 2.

• Oțelul: Dur-Bozoancă - Farcaș, Sîrghi, Yabre, Panait - Cisotti, Neagu, Jardan - Berisha, Cîrjan, Nica
  • Rezerve: Pop - Rus, Azinovic, Kip, Adăscăliței, Ghiocel, Mitoi, Cireș, Bokhashvili
  • FCSB: Vlad - Pantea, Haruț, Bouhenna, Boboc - Dulca, Nikolov, Radaslavescu - Miculescu, Rusu, Coman
  • Rezerve: Ducan, Crețu, Stoica, Dumiter, Musi, Ciobanu, Șerban, Tudor