VIDEO EXCLUSIV "Păi ce îi ceri, să piardă mingea?". Jucătorul pentru care au apărut primele nemulțumiri 'la distanță' între Becali și Dică

Data publicarii: Vineri 19 August 2022, 11:00
Data actualizarii: Vineri 19 August 2022, 12:01

FCSB a pierdut prima manșă a play-off-ului Conference League, contra norvegienilor de la Viking, scor 1-2.

Vicecampioana României a deschis scorul în minutul 3, prin Florinel Coman, însă Viking a întors scorul până la pauză grație golurilor marcate de Kabran (minutul 5) și Bjorshol (minutul 35).

Octavian Popescu a început titular meciul de pe Arena Națională, însă "perla" lui Becali a lipsit din jocul vicecampioanei României, fiind scos excelent din joc de defensiva norvegienilor.

Într-o intervenție telefonică la "Ora Exactă în Sport", patronul de la FCSB a vorbit despre prestația tânărului jucător pe care dorea să obțină 50 de milioane de euro la un moment dat, declarând că nu este mulțumit de felul în care evoluează în acest sezon, deși Nicolae Dică este mulțumit de el.

• Returul dintre Viking și FCSB este programat joi, 25 august, ÎN DIRECT pe PRO TV și VOYO.

"Așa este, a jucat slab. Ce pot să fac? Asta numai antrenorul știe. Spun unii că jucătorii tineri mai au căderi, dar nu e ăla, nu-l recunosc. Probabil că i s-a schimbat și poziția. Că Dică, de exemplu, e mulțumit, zice că Tavi Popescu își face treaba. Care treaba, mă? Treaba e să dea gol sau pas de gol. A zis că face ce îi cere el. Păi ce îi ceri, să piardă mingea?", a declarat Gigi Becali la PRO ARENA