FCSB Conference League Viking FK voyo news Conference League

Dacii și vikingii își dau întâlnire la PRO TV! FCSB - Viking, joi, ora 21:30, în playoff-ul Conference League, LIVE, pe PRO TV și VOYO

Meciul FCSB - Viking, turul playoff-ului Conference League, progamat joi de la ora 21:30, pe Arena Națională, va putea fi urmărit LIVE pe PRO TV și VOYO.

SPORT.RO
Data publicarii: Marti 16 August 2022, 11:55
Data actualizarii: Marti 16 August 2022, 14:02

Unde se vede FCSB - Viking

FCSB - Viking, programat joi, de la ora 21:30, în turul playoff-ului Conference League, va putea fi urmărit LIVE pe PRO TV și VOYO.

Trupa lui Nicolae Dică s-a calificat în playoff după ce asta a trecut în turul trei preliminar de Dunajska Streda, cu două victorii identice: 1-0.

De partea cealaltă cei de la Viking, au ajuns în playoff după o victorie cu 5-1, la Stavanger, în fața celor de la Sligo Rovers și o înfrângere în Irlanda, cu scorul de 1-0.

Trei echipe românești s-au calificat în playoff-ul Conference League

România este reprezentată de trei echipe în playoff-ul Conference League.

CFR Cluj, care o va întâlni pe campioana Sloveniei, NK Maribor, FCSB, care va primi replica echipei norvegiene Viking Stavanger, şi Universitatea Craiova, care va înfrunta vicecampioana Israelului, Hapoel Beer-Sheva.

Programul play-off-ului Europa Conference League

  • NK Maribor (Slovenia) - CFR 1907 Cluj (România)
  • RFS (Letonia) - Linfield Belfast FC (Irlanda de Nord)
  • KKS Lech Poznan (Polonia) - F91 Dudelange (Luxemburg)
  • FC Shkupi 1927 (Macedonia de Nord) - Ballkani (Kosovo)
  • HsK Zrinjski Mostar (Bosnia-Herţegovina) - SK Slovan Bratislava (Slovacia)
  • PFC ŢSKA-Sofia (Bulgaria) - FC Basel 1893 (Elveţia)
  • FC Vaduz (Liechenstein) - SK Rapid Viena (Austria)
  • Rakow Czestochowa (Polonia) - SK Slavia Praga (Cehia)
  • APOEL Nicosia FC (Cipru) - Djurgaardens IF (Suedia)
  • Maccabi Tel-Aviv FC (Israel) - OGC Nice (Franţa)
  • Universitatea Craiova (România) - Hapoel Beer-Sheva FC (Israel)
  • Istanbul Başakşehir FK (Turcia) - Royal Antwerp FC (Belgia)
  • Fotbal Club FCSB (România) - Viking Stavanger FK (Norvegia)
  • FK Partizan Belgrad (Serbia) - Hamrun Spartans FC (Malta)
  • ACF Fiorentina (Italia) - FC Twente Enschede (Olanda)
  • Villarreal CF (Spania) - HNK Hajduk Split (Croaţia)
  • 1. FC Koln (Germania) - Fehervar FC (Ungaria)
  • West Ham United FC (Anglia) - Viborg FF (Danemarca)
  • BSC Young Boys Berna (Elveţia) - RSC Anderlecht Bruxelles (Belgia)
  • 1. FC Slovacko (Cehia) - AIK Solna (Suedia)
  • Molde FK (Norvegia) - Wolfsberger AC (Austria)
  • AZ Alkmaar (Olanda) - Gil Vicente FC (Portugalia)

Meciurile din prima manşă vor avea loc pe 18 august, iar cele din manşa secundă pe 25 august. Tragerea la sorţi a componenţei grupelor este programată pentru data de 26 august.

ARTICOLE PE SUBIECT
Modifică setările cookies