MAGIA lui Messi! Starul Argentinei a facut SHOW la nationala: a reusit o dubla, primul gol a venit dupa o faza la care a ametit 4 adversari! VIDEO

Leo Messi Argentina Brazilia copa america Campionate externe
Data publicarii: Sambata 08 Iunie 2019, 12:46
Data actualizarii: Sambata 08 Iunie 2019, 12:50

Argentina vrea sa castige Copa America pe terenul marii rivale, Brazilia.

Leo Messi s-a distrat in partida amicala a nationalei Argentinei impotriva Nicaragua, scor 5-1. Messi a deschis scorul in minutul 36 dupa o faza "marca inregistrata" la care a pacalit 4 adversari si a sutat apoi cu stangul. Messi a reusit dubla 2 minute mai tarziu dupa un sut al lui Aguero aparat de portarul advers.

A doua repriza a fost a lui Lautaro Martinez - jucatorul Interului a reusit o dubla intr-un interval de 10 minute, pentru ca Roberto Pereyra sa inscrie si el in minutul 80. Pe final a venit si golul de onoare, din penalty. Argentina este una dintre favoritele la castigarea Copa America, cea de-a 46-a editie urmand sa inceapa pe 14 iunie. Brazilia va organiza evenimentul.

Partida a avut loc pe Estadio Del Bicentenario in fata a 28.000 de suporteri.