Ianis Hagi rangers Campionate externe
Data publicarii: Duminica 12 Februarie 2023, 18:21
Data actualizarii: Duminica 12 Februarie 2023, 20:21

Ianis Hagi (24 de ani) a fost titular din nou pentru Rangers, după mai bine de un an.

UPDATE Rangers a câștigat chinuit duelul cu divizionara secundă, scor 3-2, după ce Patrick Thistle a condus cu 1-0 la pauză. Înainte de startul părții secunde, Ianis Hagi a fost schimbat cu Ryan Kent.

Rangers a reușit să întoarcă rezultatul prin golurile marcate de Colak și Tillman, în minutele 50 și 71, dar oaspeții au restabilit egalitatea în minutul 73. Sands a fost cel care a dat lovitura pentru echipa lui Michael Beale, în minutul 86, iar Rangers s-a calificat în sferturile competiției.

Antrenorul Michael Beale de la Rangers va miza pe Ianis Hagi încă din primul minut în meciul din Cupa Scoției cu divizionara secundă Partick Thistle.

Ianis Hagi, din nou titular la Rangers!

Ianis Hagi a mai jucat pentru Rangers în meciul cu St. Johnstone, din 28 ianuarie, când a intrat în ultimele 19 minute ale partidei. De atunci au mai urmat două meciuri, în care românul nu a fost trimis în teren de antrenorul său.

Dacă va reuși să treacă de Patrick Thistle, Rangers se va califica în sferturile Cupei Scoției. În campionat, echipa lui Beale este pe locul doi, cu 61 de puncte, la nouă puncte distanță de liderul și rivala Celtic.

"Am fost în al nouălea cer, suportertii au fost incredibili. Am avut pielea de găină timp de un minut. Am toată cariera în față, am 24 de ani. Sper să mai joc încă 15 ani, cel puțin", a declarat Ianis Hagi pentru PRO TV și sport.ro.