Premier League Bundesliga la liga Ligue 1 Serie A Campionate externe
Live Blog

Fotbal de 5 stele

CHELSEA E CAMPIOANA ANGLIEI, dupa ce Hazard a marcat golul care aduce al 5-lea titlu din istorie | Juventus a cucerit al patrulea titlu la rand in Italia

Vezi aici toate scorurile si marcatorii din principalele campionate ale Europei

Data publicarii: Duminica 03 Mai 2015, 17:23
Data actualizarii: Duminica 03 Mai 2015, 17:51
18:06 02 May

Barcelona marcheaza si golul 3 cu Cordoba, prin Leo Messi, imediat dupa startul reprizei secunde. Ieri Messi a implinit 10 ani de la primul sau gol in tricoul catalanilor. Messi a reusit sa inscrie acum cu o lovitura de cap de la 10 metri.

17:58 02 May

"Rodgers out, Rafa in" - acesta este bannerul care a devenit celebru astazi in toata Europa, inaintea meciului lui Liverpool cu QPR. Fanii lui Liverpool sunt suparati pe forma din acest sezon a echipei lor si cer ca antrenorul sa fie schimbat.

Intre timp, in Germania, Alex Maxim a fost schimbat la Stuttgart in minutul 69 al meciului cu Schalke. VfB conduce cu 2-1 in continuare.

17:48 02 May

Final perfect de prima repriza pentru Barcelona. Luis Suarez duce scorul la 2-0 in fata celor de la Cordoba (VIDEO) cu un gol marcat in minutul 45+2. Iniesta a reusit sa dea o pasa decisiva absolut superba. In minutul 43, Rakitic reusea sa deschida scorul.

17:43 02 May

Barcelona deschide scorul in meciul cu Cordoba in minutul 43 (VIDEO). Rakitic a primit mingea perfect la 8 metri de poarta si a tras puternic la coltul scurt, fara sanse pentru portarul Cordobei.

Romanul Florin Andone nu a avut nicio sansa importanta de gol pana in acest minut in fata catalanilor.

17:27 02 May

Doua goluri in 60 de secunde in meciul romanilor din Premier League. Jordi Gomez a deschis scorul pentru Sunderland in minutul 21, iar Mane a egalat in minutul 22 pentru Southampton.

Tot in Premier League, Coutinho a deschis scorul in meciul cu QPR pentru Liverpool in minutul 19.

17:08 02 May

Zi activa pentru romanii din Europa. Pantilimon este tiular in meciul lui Sunderland cu Southampton, unde Gardos a fost trecut pe banca de rezerve.

Alexandru Maxim se afla in primul 11 al lui Stuttgart in partida din Bundesliga cu Schalke, iar Florin Andone a fost titularizat in meciul celor de la Cordoba cu Barcelona.

CORDOBA: Juan Carlos, Jose Crespo, Edimar Fraga, Inigo Lopez, Deivid, Pantic, Luso, Krhin, Fidel, Bebe, Florin Andone

BARCELONA: Bravo, Dani Alves, Pique, Jordi Alba, Mascherano, Iniesta, Rakitic, Busquets, Messi, Suarez, Neymar

17:01 02 May